Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
01.07.2008 14:50

Rosja zaproponuje NATO nowy plan

Chodzi o utworzenie wspólnego systemu bezpieczeństwa zbiorowego dla półkuli północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

_ - Rosja zaproponuje NATO we wrześniu szczegółowy plan utworzenia wspólnego systemu bezpieczeństwa zbiorowego dla półkuli północnej _ - poinformował rosyjski ambasador przy NATO Dmitrij Rogozin.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w ubiegłym tygodniu na szczycie z przywódcami Unii Europejskiej wyraził opinię, że NATO nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa kontynentowi europejskiemu.

Moskwa widzi w rozszerzaniu NATO na Wschód zagrożenie dla siebie i Miedwiediew powtarzał apele do potęg zachodnich o przedyskutowanie z Rosją nowego pozimnowojennego systemu bezpieczeństwa, który by zastąpił NATO.

- _ Na wrześniowym spotkaniu Rady Rosja-NATO (...) chcemy przedstawić bardziej szczegółowo plan związany z propozycją prezydenta Rosji _ - powiedział Rogozin i zaznaczył, że Rosja _ nie odwleka działań, nie czeka na cud, lecz proponuje własną formułę bezpieczeństwa. _

Szczegółów przyszłych rosyjskich propozycji dla NATO Rogozin nie podał, lecz podkreślił, że mowa jest o bezpieczeństwie dla całego kontynentu europejskiego, dla całej półkuli północnej _ od Władywostoku do Vancouveru _.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz