Notowania

wenezuela
25.11.2008 16:49

Rosyjskie okręty już u Chaveza

Eskadra okrętów wpłynęła do portu La Guaira. Weźmie udział w ćwiczeniach na Morzu karaibskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Eskadra rosyjskich okrętów zawinęła do portu La Guaira, by wziąć udział we wspólnych z marynarką wojenną Wenezueli ćwiczeniach na Morzu Karaibskim.

Jednostki rosyjskiej Floty Północnej, w tym krążownik rakietowy o napędzie atomowym _ Piotr Wielikij _ i niszczyciel rakietowy _ Admirał Czabanienko _, zostały powitane uroczyście salutem z dział.

Agencja Associated Press pisze, że przybycie rosyjskich okrętów to _ demonstracja siły wobec USA _. Podkreśla, że Moskwa usiłuje rozszerzyć swe wpływy w Ameryce Łacińskiej.

Pobyt rosyjskich okrętów w Wenezueli zbiega się z wizytą w tym kraju prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który jest pierwszym szefem państwa rosyjskiego składającym wizytę w Caracas.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;manewry;z;chavezem;to;juz;zimna;wojna,246,0,366838.html )
* [ Rosyjskie manewry z Chavezem. To już zimna wojna? ]( http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;manewry;z;chavezem;to;juz;zimna;wojna,246,0,366838.html )
* [ Amerykanie nie chcą ćwiczyć z Rosjanami ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;nie;chca;cwiczyc;z;rosjanami,114,0,361842.html )
* [ Ukraina chce kontrolować Flotę Czarnomorską ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;zapowiada;kontrole;ruchow;floty;czarnomorskiej,57,0,361785.html )
* **[ Wiadomości na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Prezydent Chavez chce pomocy Rosji przy budowie elektrowni, zabiega o rosyjskie inwestycje w projekty naftowe i gazowe, o wsparcie dla wysiłków ograniczenia wpływów USA w Ameryce Łacińskiej.

Chce też rosyjskiej broni i sprzętu wojskowego, na co już wydał 4,4 mld dolarów. Wenezuela kupiła m.in. 24 samoloty myśliwskie Suchoj, 50 helikopterów i 100 tys. karabinów Kałasznikowa.

Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz