Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjskie okręty w pobliżu wód USA

0
Podziel się

Według Moskwy nie ma mowy o jakiejkolwiek prowokacji.

Rosyjskie okręty w pobliżu wód USA
(O de Andrad/CC/Flickr)
bDovWjcl

Moskwa bagatelizuje fakt pojawienia się dwóch rosyjskich okrętów podwodnych o napędzie atomowym w pobliżu wód terytorialnych Stanów Zjednoczonych.

Agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło w kręgach wojskowych pisze, że pływanie okrętów wojskowych poza wodami terytorialnymi innych państw zgodnie z normami międzynarodowego prawa morskiego _ jest zwykłą praktyką _.

Przedstawiciel kręgów wojskowych powiedział, że rosyjska marynarka wojenna systematycznie wykrywa okręty podwodne NATO, w tym amerykańskie, w pobliżu swoich wód terytorialnych. Nigdy jednak nie podnosi z tego powodu sensacji w mediach. Dodał, że sprawa byłaby międzynarodowym skandalem, gdyby granice wód terytorialnych naruszył okręt wojskowy.

bDovWjcn

Rosyjskie media powołując się na _ New York Times _ informują, że w pobliżu amerykańskiego wybrzeża pojawiły się dwa okręty noszące oznaczenie _ Akuła _. To podstawowe rosyjskie wielozadaniowe okręty podwodne o napędzie atomowym, zaliczane do najcichszych na świecie.

Według niektórych ocen, rosyjskie okręty podwodne nie pojawiały się u wybrzeży Stanów Zjednoczonych od 15 lat. Niewykluczone, że demonstracja zdolności bojowych ma przysłonić problemy z budową rakiety _ Buława _, która ma wejść w wyposażenie rosyjskich okrętów podwodnych nowej generacji.

ZOBACZ TAKŻE:

bDovWjcO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)