Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nato
03.08.2009 13:48

Rotfeld wśród "mędrców" w NATO. Przygotuje strategię

Były szef MSZ jest w elitarnym gronie 12 ekspertów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(msz.gov.pl)

*Były szef polskiej dyplomacji Adam Rotfeld jest wśród 12 ekspertów, którzy przygotują nową koncepcję strategiczną NATO. *

_ - Grupę Mędrców na czele z Madeleine Albright powołał nowy sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen. To sukces Polsk _i - komentuje ambasador przy NATO Bogusław Winid.

_ - Była duża rywalizacja. Jest 28 państw członkowskich Sojuszu, każdy chciał mieć swojego przedstawiciela w Grupie Mędrców i możemy z podniesionym czołem kroczyć. To, że minister Rotfeld został wybrany, jest jego sukcesem i sukcesem Polski. Myślę, że doświadczenia pana Rotfelda będą niezwykle istotne _ - dodał polski ambasador.

Grupa Mędrców rozpocznie pracę we wrześniu i ma przygotować założenia nowej koncepcji strategicznej NATO na połowę przyszłego roku. A później, jesienią, powinna ona być przyjęta przez wszystkie państwa Sojuszu.

Nowa strategia jest konieczna, bo ta ostatnia pochodzi sprzed 10 lat, a w tym czasie wiele się zmieniło. Kraje członkowskie muszą na nowo określić zagrożenia i zastanowić się, co dalej z artykułem V Traktatu Waszyngtońskiego.

To będzie już druga NATO-wska Grupa Mędrców, w której zasiądzie Adam Rotfeld. Wcześniej były minister spraw zagranicznych przygotowywał jubileuszowy szczyt Sojuszu w Strasburgu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz