Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rutkowski aresztowany na trzy miesięce

0
Podziel się:

Podejrzany o współpracę z mafią paliwową detektyw Rutkowski został aresztowany na trzy miesiące - zdecydował Sąd Rejonowy w Katowicach. Były poseł Samoobrony zasłabł wcześniej na sali sądowej.

O decyzji sądu poinformowała wiceprezes sądu Joanna Sienkiewicz-Bitka. Rutkowski znajduje się w katowickim szpitalu MSWiA, gdzie przewieziono detektywa po tym jak zasłabł na sali sądowej podczas posiedzenia w sprawie jego aresztowania. Podejrzany wciąż przebywa w szpitalu.

Prokuratura motywowała złożony w poniedziałek wniosek o aresztowanie Rutkowskiego grożącą mu surową karą oraz możliwością utrudniania postępowania. Zdaniem prowadzących śledztwo, pozostawanie detektywa na wolności groziłoby utratą materiału dowodowego.

Rutkowski został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, powoływanie się w zamian za korzyści majątkowe na wpływy w instytucjach państwowych i poświadczanie nieprawdy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)