Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd prawie gotowy do cięcia etatów w urzędach

0
Podziel się:

Projekt trafi do konsultacji w przyszłym tygodniu - mówi Michał Boni.

Rząd prawie gotowy do cięcia etatów w urzędach
(kprm.gov.pl)
bECMyYut

Szef zespołu doradców strategicznych premiera, ministerMichał Bonizapowiedział, że projekt ustawy o _ racjonalizacji zatrudnienia _ w administracji trafi do konsultacji społecznych na początku przyszłego tygodnia.

W czwartek Boni powiedział dziennikarzom, ż konkretne liczby dotyczące ewentualnych oszczędności dla budżetu zostaną ujawnione podczas prezentacji projektu, gdy zostanie on skierowany do konsultacji społecznych. Poinformował ponadto, że obecnie w sprawie projektu prowadzone są robocze konsultacje i analizy z innymi resortami.

bECMyYuv

Dodał, że zmiany mają zwiększyć efektywność administracji. Nie odpowiedział na pytanie, czy wejście w życie nowych rozwiązań oznaczać będzie dziesięcioprocentową redukcję miejsc pracy w urzędach. Zaznaczył jedynie, że projekt ma dać kierownikom jednostek administracji narzędzia związane m.in. z zatrudnieniem czy wynagrodzeniami.

Boni wyjaśnił, że szefowie tych jednostek będą mogli - w zależności od ich sytuacji - decydować, które narzędzia wybrać i zastosować. Jego zdaniem, to zapewni szefom urzędów _ elastyczność _.

_ - Każda jednostka budżetowa ma odmienną sytuację. Są takie jednostki budżetowe, które już dokonały racjonalizacji i funkcjonują w pełni sprawnie, mając określony poziom zatrudnienia. Radykalna zmiana tego zatrudnienia oznaczałby ograniczenie ich możliwości zadaniowych _ - wytłumaczył. Zastrzegł, że rząd nie będzie _ działał na ślepo _.

bECMyYuB

Pytany o ewentualne oszczędności, które mogłaby przynieść ustawa, oraz o to, czy zostaną one uwzględnione w przyszłorocznym budżecie, Boni poinformował, że racjonalizacja zatrudnienia jest nastawiona na zwiększenie efektywności administracji.

_ - Ewentualne oszczędności będą się rozkładały w czasie. - Część będzie widoczna w roku 2010, a część w następnym okresie. W wiadomy sposób cały ten proces będzie musiał potrwać. Motywem racjonalizacji zatrudnienia jest przede wszystkim efektywność, dobre wykorzystanie ludzi, nienakładanie się zadań i obowiązków, w jakimś sensie oszczędności _ - powiedział.

bECMyYuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)