Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd weźmie samoloty w leasing

0
Podziel się:

Najdalej w ciągu 2-3 tygodni podpisana zostanie umowa na leasing samolotów obsługujących zagraniczne loty polskich delegacji rządowych.

Rząd weźmie samoloty w leasing
(Andrzej Wiktor / PAP)

Najdalej w ciągu 2-3 tygodni podpisana zostanie umowa na leasing samolotów obsługujących zagraniczne loty polskich delegacji rządowych, dowiedział się "Nasz Dziennik".

O konieczności wymiany wysłużonych maszyn rosyjskiej produkcji obsługujących polski rząd mówiło się już od lat, jednak kolejne przetargi w tej sprawie ogłaszane przez Agencję Mienia Wojskowego były w ostatniej chwili odwoływane.

Dziś przedstawiciele polskiego rządu nie są w stanie udać się w żadną zagraniczną delegację - informuje "Nasz Dziennik". Według gazety, wszystkie trzynaście samolotów, jakimi dysponuje obsługujący takie podróże 36. specpułk lotniczy, są zepsute.

Po niedawnej awarii rządowego samolotu Tu-154, którym polska delegacja rządowa wybrała się na obchody rocznicy bitwy o Narwik w Norwegii, okazało się, że w praktyce nasz kraj nie dysponuje kolejnymi samolotami, które mogłyby obsługiwać wizyty zagraniczne przedstawicieli polskiego rządu.

Nie przetarg na zakup nowych samolotów dla pułku obsługującego podróże zagraniczne polskich delegacji rządowych, jak planowano wcześniej, ale wybór kilku takich maszyn do użytkowania w formie leasingu - takie działania MON mają zabezpieczyć sprawną obsługę wizyt zagranicznych polskich VIP-ów. Jak udało się dowiedzieć "Naszemu Dziennikowi", już w środę wieczorem w Ministerstwie Obrony Narodowej podjęto decyzję w tej sprawie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)