Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ewa sowińska
09.03.2008 08:30

Rzecznik Praw Dziecka prześladowana?

Chcą mnie udręczyć i zmusić do odejścia - twierdzi Ewa Sowińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Ostentacyjne śledzenie, fotografowanie i podawanie przekłamanych informacji na temat mojej działalności mają mnie zmusić do rezygnacji z urzędu - oświadczyła ministerEwa Sowińska, rzecznik praw dziecka.

- _ Doszło do tego, że stałam się osobą pokrzywdzoną, a motywem tych napaści jest przymuszenie mnie do złożenia rezygnacji z piastowanego urzędu. Zaczęłam być inwigilowana _ - mówiła na antenie Radia Maryja minister Sowińska.

Dowodem wymierzonych w nią działań ma być ostentacyjne śledzenie jej i bezskuteczna próba ucieczki przed prześladowcami ulicami Warszawy.

- _ Wyjeżdżając z pracy w piątek około godziny 19. dosyć szybko się zorientowałam, że ktoś jedzie za mną i to nie tak jakoś dyskretnie, tylko z całą świadomością tuż za mną, na każdym pasie, na jakim się znalazłam - dążąc do tego by mnie udręczyć po prostu, żeby przez udręczenie spowodować, że ja tej presji nie wytrzymam _ - relacjonowała minister Sowińska.

Kilka próba ucieczki przed tajemniczymi prześladowcami nie powiodło się, a minister uszkodziła przy tym nawet swój samochód. Rzeczniczka praw dziecka ocenia, że to kolejny element wymierzonej przeciwko niej kampanii.

- _ Są i fotografie robione np. jak kupuję w sklepiku na przeciwko biura wkłady do długopisu z adnotacją, że teraz będę mogła podpisać swoją rezygnację - takie komentarze. Jest to ewidentne działanie przeciwko mnie jako Rzecznikowi Praw Dziecka, mające mnie doprowadzić do rozstroju zdrowia, zresztą to się już stało trochę. Mogę powiedzieć oficjalnie, że jestem każdego dnia przygotowana na wszystko _ - podkreśliła Ewa Sowińska.

Wszystko to, jej zdaniem, ma zmusić ją do dobrowolnego opuszczenia piastowanego urzędu.

- _ Nie ma takich argumentów, które w tej chwili mogłyby odwołać mnie ze stanowiska. Pomysł połączenia z powrotem biura RPD z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich jest niecelowe _ - oceniła Ewa Sowińska.

- _ Ja składałam ślubowanie, że będę całkowicie apolityczna i tak staram się działać, nie daję powodów żadnych żebym działała politycznie. Cieszę się że mogę działać tylko dla dzieci i jestem całkiem poza polityką, i nawet nie interesuję się tą sferą życia społecznego _ - zaznaczyła.

Ewa Sowińska objęła urząd RPD rok temu z rekomendacji LPR. Przedstawione przez nią tydzień temu w Sejmie sprawozdanie z działalności w 2006 roku zostało skrytykowane przez posłów z klubów PO, PSL, a szczególnie LiD, którego posłowie uznali, że _ Sowińska ośmiesza urząd RPD _ i złożyli formalny wniosek o jej odwołanie.

Zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka, Sejm za zgodą Senatu może odwołać RPD przed upływem pięcioletniej kadencji, jeżeli zrzeknie się on urzędu, będzie stale niezdolny do pełnienia obowiązków na skutek choroby lub utraty sił stwierdzonych orzeczeniem lekarskim oraz gdy sprzeniewierzy się złożonemu ślubowaniu.

Tagi: ewa sowińska, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz