Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o Cejrowskiego

0
Podziel się

Chodzi o zawieszenia programu podróżnika w TVP.

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o Cejrowskiego
(PAP/Jacek Turczyk)
bEgEHCCZ

*Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił TVP o wyjaśnienia w sprawie zawieszenia na czas kampanii wyborczej do europarlamentu programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego. *

TVP argumentowała zawieszenie Cejrowskiego jego zaangażowaniem w kampanię wyborczą KW Prawica Rzeczypospolitej._ - Decyzja ta podjęta została w trosce o zapewnienie rzetelności i bezstronności przebiegu kampanii wyborczej _ - głosił ubiegłotygodniowy komunikat TVP.

Według RPO, argumentacja ta _ nie jest adekwatnym usprawiedliwieniem dla zawieszenia programu podróżniczego, którego treść pozostaje bez związku z aktualnymi wydarzeniami _.

bEgEHCDb

_ Powstaje pytanie, czy tego rodzaju działanie nie stanowi nieproporcjonalnego ograniczenia wolności wyrażania opinii przez twórców znanych szerokiemu gronu odbiorców _ - napisał RPO Janusz Kochanowski w liście do p.o. prezesa TVP Piotra Farfała.

W związku z tym powołując się na Ustawę o RPO Kochanowski zwraca się z prośbą o _ przedstawienie wyjaśnień w przedmiotowej sprawie _.

W związku z występowaniem w spotach wyborczych Prawicy Rzeczypospolitej zawieszono też audycje Cejrowskiego w Polskim Radiu. _ Polskie Radio, jako medium publiczne, nie może być utożsamiane z jakąkolwiek opcją polityczną _ - tak dyrektor radiowej Trójki (gdzie były emitowane programy Cejrowskiego) Magdalena Jethon uzasadniła swoją decyzję.

RPO nie informuje, czy będzie występował o wyjaśnienia także do prezesa Polskiego Radia.

bEgEHCDh
bEgEHCDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)