Notowania

gruzja
27.08.2009 18:20

Saakaszwili wymienił ministra. "Potrzeba twardszej ręki"

Ze stanowiskiem pożegnał się minister obrony Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shioshvili/CC/Flickr)

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zdymisjonował w czwartek ministra obrony Wasila Sicharulidzego, który był odpowiedzialny za rekonstrukcję sił zbrojnych po zeszłorocznej wojnie z Rosją.

41-letniego ministra Sicharulidzego, który będzie pełnił funkcję prezydenckiego doradcy, zastąpi jego dotychczasowy zastępca, 28-letni Baczo Achalaja, bliski współpracownik Saakaszwilego i wpływowego szefa MSW Iwane Merabiszwilego.

_ - Nie mogę uznać, że zdolność bojowa naszych sił jest w pełni satysfakcjonująca _ - oświadczył Saakaszwili w przemówieniu telewizyjnym. _ - Trzeba robić w tym kierunku znacznie więcej, a w ministerstwie potrzeba twardszej ręki _ - dodał.

Saakaszwili wskazał, że Gruzja chce żyć w pokoju, ale by tak się stało, musi _ stale wzmacniać swoje siły zbrojne _.

Sichuralidze, dawny ambasador w Waszyngtonie, został mianowany w grudniu 2008 roku, w czasie zmian ministerstwach po wojnie z Rosją o kontrolę nad Osetią Południową.

Dziennik _ Rezonansi _ napisał w ubiegłym tygodniu, że dotychczasowemu szefowi resortu obrony zaszkodził niedawny bunt w bazie wojskowej Muchrowani, 30 km od Tbilisi. 5 maja zbuntował się batalion wojsk pancernych. Po kilku godzinach konfrontacji buntownicy się poddali. Część jednak zbiegła.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ukraińscy wojskowi walczyli po stronie Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/ukrainscy;wojskowi;walczyli;po;stronie;gruzji,87,0,523351.html )
* [ Amerykanie znów będą szkolić gruzińskie wojsko ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;znow;beda;szkolic;gruzinskie;wojsko,78,0,520526.html )
Tagi: gruzja, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz