Notowania

ludwik dorn
16.04.2009 11:29

Sąd kazał Kaczyńskiemu przeprosić Dorna

Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował, że były wicepremier nie płacił alimentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Jarosław Kaczyńskima przeprosićLudwika Dornaza sugestie, jakoby były wicepremier i były marszałek Sejmu nie płacił alimentów - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. *

Prezes PiS ma ponadto zapłacić Dornowi symboliczną złotówkę oraz wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Wyrok jest nieprawomocny.

Dorn w pozwie o ochronę dóbr osobistych chciał, by sąd nakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu przeprosiny w mediach za _ nieprawdziwe zarzuty dotyczące alimentacji _, które w 2008 r. doprowadziły do _ zorganizowanej nagonki politycznej _ w mediach na Dorna i w konsekwencji usunięcia go z PiS. Dorn wnosił też, by sąd zasądził mu od pozwanego symboliczną złotówkę zadośćuczynienia oraz nakazał wpłatę 5 tys. zł na cel społeczny.

Kaczyński wnosił o oddalenie pozwu, dowodząc, że jego wypowiedzi _ nie były niezgodne z prawdą _, bo mówił w mediach, iż nie wie nic o tym, by Dorn uchylał się od płacenia alimentów i podawał jedynie, że wystąpił on o ich obniżenie, co było _ wypowiedzią oczywiście prawdziwą _. Sąd utajnił proces na wniosek pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego, powołując się na groźbę ujawnienia _ szczegółów życia rodzinnego _ w jawnym procesie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: ludwik dorn, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz