Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
06.09.2007 11:06

Sąd uznał zażalenie Kaczmarka na jego zatrzymanie

Na niejawnym posiedzeniu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał zażalenie byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka na decyzję prokuratury o jego zatrzymaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kula/PAP)

*Na niejawnym posiedzeniu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał zażalenie byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka na decyzję prokuratury o jego zatrzymaniu. *
Na posiedzenie nie przyszedł Kaczmarek, są natomiast obaj jego obrońcy - mec. Wojciech Brochwicz oraz mec. Krzysztof Stępiński, którzy nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Prokuraturę reprezentowało trzech prokuratorów.

Uznanie przez sąd, że zatrzymanie Kaczmarka było niezasadne nie ma praktycznego znaczenia dla jego sprawy karnej, ale może być np. argumentem przed sądem cywilnym, gdyby chciał pozwać organy państwa za podjęte wobec niego działania.

Prokuratura przedstawiła Kaczmarkowi zarzuty składania fałszywych zeznań i nakłaniania do tego Konrada Kornatowskiego. Były minister nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów, oświadcza też, że nie jest źródłem przecieku o akcji CBA w resorcie rolnictwa i zarzuca kłamstwo Zbigniewowi Ziobrze, który wielokrotnie mówił, że Kaczmarek nie jest wiarygodny, bo skłamał w swych zeznaniach.

W sobotę byłego szef MSWiA mówił, że zaskarży też decyzję prokuratury co do wyznaczenia wobec niego 100 tys. zł poręczenia majątkowego w zamian za wyjście na wolność - bo "nie ma takich pieniędzy". Jak dotąd w sądzie nie ma takiego zażalenia.

Tagi: sąd, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz