Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samoobrona będzie walczyć o Kartę Praw Podstawowych

0
Podziel się:

Lepper: Ludziom żyłoby się lepiej, gdyby ją ratyfikować.

Samoobrona będzie walczyć o Kartę Praw Podstawowych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECcNLyt

Zdaniem lidera partii Andrzeja Leppera, z powodu nieratyfikowania tego dokumentu przez Polskę wiele grup społecznych znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Lider Samoobrony powiedział, że w Polsce renciści, emeryci oraz niepełnosprawni są źle traktowani i w znacznej większości nie mają minimum socjalnego. Ich sytuację może więc, według Leppera, poprawić ratyfikacja karty, która między innymi zakłada solidarność społeczną. Polityk przekonuje, że słabsze grupy społeczne powinni być obdarzane wyjątkową opieką państwa.

Andrzej Lepper uważa też, że Donald Tusk oszukał ludzi, ponieważ w trakcie kampanii wyborczej zapewniał, że Polska pod jego rządami Kartę ratyfikuje. Zdaniem Leppera, zarzucenie tego pomysłu pokazuje, że premier obawia się odpowiedzialności związanej z zapewnieniem godnego życia wszystkim obywatelom. Walka o przyjęcie karty praw podstawowych jest jednym z elementów kampanii wyborczej Samoobrony.

bECcNLyv

| Co to jest Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej? |
| --- |
| Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej to zbiór fundamentalnych praw człowieka uchwalony i podpisany 7 grudnia 2000 roku podczas szczytu Rady Europejskiej w Nicei w imieniu trzech organów Unii Europejskiej: Parlamentu, Rady oraz Komisji. |

bECcNLyW
KOMENTARZE
(0)