Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grzegorz schetyna
27.08.2008 06:50

Schetyna awansował podejrzanego policjanta

Szef MSWiA mianował na stopień podinspektora policjanta, podejrzanego o oszustwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Miinister spraw wewnętrznychGrzegorz Schetynaawansował na stopień podinspektora policjanta, podejrzanego o oszustwo.

O nominację wnioskował komendant lubuskiej policji, mimo że wiedział o śledztwie, prowadzonym w sprawie podwładnego.

_ Gazeta Wyborcza _ pisze, że na początku zeszłego roku policyjne biuro spraw wewnętrznych rozpoczęło postępowanie wobec szefa policyjnych związków zawodowych w Gorzowie Wielkopolskim, Wojciecha W.

Chodziło o wyjaśnienie, czy pobierał fikcyjne delegacje, gdy w latach 2005-06 pełnił funkcję szefa komendy policji w Nowej Soli. Biegły orzekł, że W. mógł wyłudzić prawie 20 tysięcy złotych. Sprawą zajęła się także prokuratura.

Postępowanie wobec Wojciecha W. było powszechnie znane w gorzowskiej policji, a prokuratura uprzedziła jej władze, że może postawić policjantowi zarzuty.

Mimo to, w maju tego roku komendant wojewódzki Marek Bronicki wysłał do ministra Schetyny wniosek o wcześniejszy awans dla Wojciecha W. na stopień podinspektora. Szef MSWiA wniosek podpisał.

Na początku lipca prokuratura była gotowa do postawienia W. zarzutów oszustwa, przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy. Policjant stawił się jednak w prokuraturze dopiero po odebraniu awansu. Gdy usłyszał zarzuty, został zawieszony w obowiązkach.

Według gazety, minister Schetyna jest zaskoczony całą sprawą. Do Gorzowa została wysłana kontrola z Komendy Głównej Policji, a komendant wojewódzki spodziewa się dymisji._ _

Tagi: grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz