Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna: Będziemy agresywni

0
Podziel się

Jesteśmy gotowi do twardej kampanii wyborczej zapowiada sekretarz generalny PO.

Schetyna: Będziemy agresywni
(PAP/ Radosław Pietruszka)
bDyywdXF

Jesteśmy gotowi do twardej kampanii wyborczej, ataki na Platformę nie pozostaną bez odpowiedzi - zapowiada Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny PO.

Schetyna zapewnia, że kampania PO będzie "ciekawa i programowa".

"Ale nie będziemy unikać też ostrego starcia. Mogę obiecać, że ataki na Platformę to pozostaną bez odpowiedzi. Rozmowa z nami będzie twarda, będziemy mocno argumentować. Ale będziemy też mówić o programie, będziemy chcieli pokazać inną Polskę" - mówił sekretarz generalny PO.

bDyywdXH

Dodał, że ma jednak nadzieję na "uczciwą i przyzwoitą walkę".

Pytany, o ewentualny skład rady ministrów, jeśli wybory wygra PO, Schetyna powiedział, że obecnie "nie ma żadnego rządu ministrów ani gabinetu cieni", ponieważ nie ma jeszcze nawet terminu wyborów.

"Takie przecieki i giełda nazwisk zawsze będą, natomiast my jesteśmy gotowi do kampanii wyborczej i do zrobienia wszystkiego, żeby te wybory wygrać. Nie przygotowujemy żadnego gabinetu, ale przygotowujemy dobre listy i szukamy dobrych kandydatów. O tym, co po wyborach będziemy mówić po zamknięciu lokali wyborczych i ogłoszeniu wyników" - mówił Schetyna.

Zaznaczył też, że "gabinet cieni" PO przestał funkcjonować 27 maja, kiedy przygotowana została konwencja programowa.

bDyywdXN

Zdaniem sekretarza Platformy, aby po wyborach nie powtórzyły się afery z CBA, należy wzmocnić nadzór parlamentu nad działaniami Biura.

"Nie może być tak, że szef CBA jest odpowiedzialny tylko przed premierem, ale należy zbudować związek parlamentu z CBA. CBA nie może być tajnym urzędem, ale musi dawać skuteczną rękojmie do walki z korupcją" - mówił Schetyna.

Natomiast poseł PO Zbigniew Chlebowski, pytany przez PAP o ewentualne koalicje po wyborach powiedział, że "koalicja z LiD jest tak samo mało prawdopodobna jak z PiS, ale nie można się zarzekać".

Dodał, że jego zdaniem, PO jest w stanie wygrać wybory taką przewagą, aby samodzielnie rządzić.

bDyywdXO
bDyywdYi
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)