Notowania

szczyt
08.11.2008 12:50

Schetyna nie wierzy prezydentowi

Wicepremier chce mieć pełną wiedzę o tym co działo się na szczycie w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

WicepremierGrzegorz Schetynapowiedział, że _ nie jest przekonany _ czy prezydentLech Kaczyńskizrealizował instrukcje rządu na szczyt UE.

Jego zdaniem rząd _ musi mieć pełną wiedzę o przebiegu spotkania _. Jego zdaniem jeszcze za wcześnie, by podsumować ten wyjazd.

Prezydent w piątek wziął udział w Brukseli w nieformalnym szczycie UE, który przygotował wspólne unijne stanowisko na waszyngtońskie spotkanie, poświęcone przebudowie światowej architektury finansowej.

Schetyna, który był gościem Kontrapunktu RMF, pytany o to, w jakiej kwestii prezydent miałby podczas spotkania nie zrealizować instrukcji rządowych, odpowiedział: _ Są znaki zapytania. Ja nie mówię, że nie zrealizował. Chcielibyśmy tylko wiedzieć dokładnie (..) Będziemy rozmawiać _.

Jednym z takich znaków zapytania, jego zdaniem, jest _ kwestia mapy drogowej jeśli chodzi o euro _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent: Nie było mowy o Traktacie Lizbońskim ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;nie;bylo;mowy;o;traktacie;lizbonskim,249,0,383993.html )
* [ Prezydent powiedział o euro. Nikt nie zareagował ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;powiedzial;o;euro;nikt;nie;zareagowal,228,0,383972.html )

Lech Kaczyński na konferencji po szczycie mówił, że w przedstawionym przez niego rządowym stanowisku na szczyt była mowa m.in. o planach wejścia Polski do strefy euro i wzmocnieniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Z kolei wiceminister gospodarkiAdama Szejnfeldmówił w TOK FM, że _ doniesienia pokazują, że pan prezydent swoją rolę wypełnił w sposób zadowalający, instrukcje, które otrzymał od rządu zostały wypełnione _. _ Najważniejsze to jest to, żeby wreszcie przestać mówić o tym, kto i jak ma reprezentować Polskę w Brukseli na szczytach, tylko co ma prezentować _.

Tagi: szczyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz