Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna nie wierzy prezydentowi

0
Podziel się:

Wicepremier chce mieć pełną wiedzę o tym co działo się na szczycie w Brukseli.

Schetyna nie wierzy prezydentowi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

WicepremierGrzegorz Schetynapowiedział, że _ nie jest przekonany _ czy prezydentLech Kaczyńskizrealizował instrukcje rządu na szczyt UE.

Jego zdaniem rząd _ musi mieć pełną wiedzę o przebiegu spotkania _. Jego zdaniem jeszcze za wcześnie, by podsumować ten wyjazd.

Prezydent w piątek wziął udział w Brukseli w nieformalnym szczycie UE, który przygotował wspólne unijne stanowisko na waszyngtońskie spotkanie, poświęcone przebudowie światowej architektury finansowej.

Schetyna, który był gościem Kontrapunktu RMF, pytany o to, w jakiej kwestii prezydent miałby podczas spotkania nie zrealizować instrukcji rządowych, odpowiedział: _ Są znaki zapytania. Ja nie mówię, że nie zrealizował. Chcielibyśmy tylko wiedzieć dokładnie (..) Będziemy rozmawiać _.

Jednym z takich znaków zapytania, jego zdaniem, jest _ kwestia mapy drogowej jeśli chodzi o euro _.

Lech Kaczyński na konferencji po szczycie mówił, że w przedstawionym przez niego rządowym stanowisku na szczyt była mowa m.in. o planach wejścia Polski do strefy euro i wzmocnieniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Z kolei wiceminister gospodarkiAdama Szejnfeldmówił w TOK FM, że _ doniesienia pokazują, że pan prezydent swoją rolę wypełnił w sposób zadowalający, instrukcje, które otrzymał od rządu zostały wypełnione _. _ Najważniejsze to jest to, żeby wreszcie przestać mówić o tym, kto i jak ma reprezentować Polskę w Brukseli na szczytach, tylko co ma prezentować _.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)