Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna, Nowak, Palikot - bitwa o regiony w PO

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna ma być przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku.

Schetyna, Nowak, Palikot - bitwa o regiony w PO
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFebpYJh

*W PO trwają przymiarki przed wyborami szefów regionów.Grzegorz Schetynaprzewodniczącym na Dolnym Śląsku,Waldy Dzikowskiw Wielkopolsce,Janusz Palikotna Lubelszczyźnie - tak ma wyglądać nowe rozdanie w Platformie - wynika z rozmów z politykami PO. *

Na Pomorzu start rozważaSławomir Nowak, na Podlasiu -Robert Tyszkiewicz, na Podkarpaciu -Elżbieta Łukacijewska. Walki o fotel szefa PO na Mazowszu nie wyklucza rzecznik klubu parlamentarnego POAndrzej Halicki.

_ - Mam takie propozycje. Zobaczymy. To jeszcze jest kwestia rozmowy z przyjaciółmi na Dolnym Śląsku. Niczego nie wykluczam, potrzebuję trochę czasu na podjęcie decyzji _ - powiedział Schetyna, pytany czy będzie chciał kierować dolnośląską PO. _ _

bFebpYJj

_ -Jeśli się zdecyduje, wygra w cuglach, nikt w regionie nie będzie chciał kandydować przeciwko niemu, ma za silną pozycję _ - ocenia szanse sekretarza generalnego osoba z otoczenia Schetyny

Rada Krajowa PO przyjęła harmonogram wyborów wewnątrzpartyjnych jeszcze w ubiegłym roku. Do 5 marca 2010 swoje władze wybiorą koła, do 2 kwietnia - powiaty, a do 30 kwietnia - regiony. Konwencja Krajowa, która wybierze przewodniczącego partii odbędzie się w maju. W Wielkopolsce kandydowanie zapowiada dotychczasowy szef regionu Waldy Dzikowski. Startu nie wyklucza teżRafał Grupiński, ale zastrzega, że nie podjął jeszcze finalnej decyzji.

Były szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak jeszcze nie zdecydował, czy będzie kandydował na Pomorzu. _ _

_ - Nie wykluczam, wszystko w swoim czasie. Wielu liderów pomorskiej Platformy deklaruje swoje poparcie. Jeśli mogę być pomocny to się cieszę. Wiele zrobiłem dla Pomorza przez ostatnie dwa lata, jestem gotów pracować dalej _ - powiedział Nowak. _ _

bFebpYJp

_ Gazeta Wyborcza _ napisała, że kandydowania ma Pomorzu nie wyklucza też obecny szef regionu, marszałek województwa Jacek Kozłowski, którego do startu namawia konserwatywne skrzydło Platformy.

Janusz Palikot, który kieruje PO na Lubelszczyźnie poinformował, że będzie się ponownie ubiegał o to stanowisko.

Na Mazowszu rządzi obecnie prezydent WarszawyHanna Gronkiewicz-Waltz, jako p.o. przewodnicząca regionu. Startu w wyborach w regionie nie wykluczył Andrzej Halicki (rzecznik klubu parlamentarnego Platformy), ale zastrzegł od razu, że jeśli Gronkiewicz-Waltz zdecyduje się kandydować, najprawdopodobniej ją poprze.

Na Podlasiu i Pomorzu Zachodnim nad ponownym kandydowaniem zastanawiają się posłowie Robert Tyszkiewicz iSebastian Karpiniuk. Decyzję mają podjąć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Podobnie eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska - szefowa PO na Podkarpaciu.

bFebpYJq

_ - Decyzję ogłoszę wkrótce. Na razie nie komentuję _ - powiedziałJarosław Gowin, pytany czy będzie chciał kierować PO w Małopolsce. Nieoficjalnie mówi się, że do startu przymierza się nie tylko Gowin, ale też europosłanka Platformy Róża Thun.

Majowa konwencja wybierze nowego szefa partii, zostanie nimDonald Tusk, który zdecydował już, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. _ Nowy _ przewodniczący wskaże sekretarza generalnego. Schetyna poinformował , że Tusk chce mu zaproponować, aby pozostał sekretarzem generalnym. Na wiceszefa partii chce kandydować m.in. Janusz Palikot.

ZOBACZ TAKŻE:

bFebpYJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)