Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna: Palikot powinien ważyć słowa

0
Podziel się:

Szef Klubu PO krytykuje niesfornego polityka za słowa o dymisji wiceministra Kapicy.

Schetyna: Palikot powinien ważyć słowa
(kprm.gov.pl)

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna uważa, że wypowiedź Janusza Palikota (PO) dotycząca odwołania wiceministra finansów Jacka Kapicy była niezręczna. Zdaniem Schetyny, Palikot powinien bardziej ważyć słowa, gdy wypowiada się o sprawach, którymi zajmuje się komisja śledcza i prokuratura.

_ - Wypowiedź Palikota oceniam jako niezręczną. Na prośbę przewodniczącego sejmowej komisji śledczej Mirosława Sekuły, wspólnie ustaliliśmy, że Palikot powinien bardziej ważyć słowa - jeśli wypowiada się o pracach, którymi zajmuje się komisja śledcza i prokuratura, a nie klub Platformy _ - powiedział Schetyna w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

W środę Palikot w TVN24, zażądał od premiera Donalda Tuska odwołania Kapicy. - _ Powody, dla których został odwołany Schetyna, Drzewiecki i Chlebowski nie są większe, czy jakoś istotnie różne od powodów, dla których można by było odwołać dzisiaj pana Kapicę _ - powiedział. Chodzi o doniesienia dziennika _ Polska _ mówiące o tym, że wiceminister finansów podczas pisania ustawy hazardowej wspierał zapisy forsowane przez lobbystów

Dziś wiceszef klubu PO Janusz Palikot wycofał się ze swojego apelu o odwołanie Kapicy. Jak wyjaśnił, otrzymał informację, że Kapica ma złożyć zawiadomienie do prokuratury przeciwko dziennikowi _ Polska _, który opublikował informacje na jego temat. - _ Jeśli tak się stanie, będzie to świadectwo tego, że Kapica jest przekonany, że informacje medialne są nieprawdziwe _ - podkreślił. Dlatego - według Palikota - należy wstrzymać się z decyzją o jego odwołaniu.

Palikot zastrzegł jednocześnie, że - jeśli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nie wpłynie do prokuratury - to _ w świetle tego, co media powiedziały o roli _ Kapicy w pracach nad ustawą hazardową, wiceminister powinien odejść z rządu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)