Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna: Premier proponował mi fotel marszałka

0
Podziel się:

Premier nie potwierdza wersji Schetyny. Stwierdził, że to Sejm podejmuje takie decyzje.

Schetyna: Premier proponował mi fotel marszałka
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - Dawno temu rozmawiałem z premieremDonaldem Tuskiemo objęciu funkcji marszałka Sejmu _ - przyznał szef klubu POGrzegorz Schetyna. Pytany, czy może do tego dojść odparł, że _ wiele rzeczy musi się zdarzyć _, a prawybory w PO to początek zdarzeń. *

Sam Tusk, pytany przez dziennikarzy w Brukseli, czy proponował Schetynie funkcję marszałka Sejmu, odparł: _ - Marszałek Sejmu nazywa sięBronisław Komorowski. _

_ - Nic mi nie wiadomo, żeby chciał zrezygnować z marszałkowania. Naprawdę znam swoje miejsce, swoje możliwości, znam konstytucję. Trzeba ogólne zasady w Polsce szanować i trzeba ich przestrzegać. Marszałkiem jest Komorowski, a gdyby się z jakichś powodów okazało, że przestanie być marszałkiem, to wtedy Sejm podejmie decyzję, kto będzie marszałkiem _ - powiedział Tusk.

Szef rządu podkreślił w Brukseli, że gdyby z jakiś powodów przestał nim być Bronisław Komorowski, to posłowie wybiorą jego następcę.

dźwięk: IAR

Premier dodał, że_ na szczęście nie jest tak, że wola, czy intencja jednego polityka decyduje o tym, kto jest marszałkiem Sejmu. _Jak podkreślił, żeby doszło do zmiany marszałka Sejmu, Komorowski musiałby wygrać nie tylko prawybory w PO, ale też wybory prezydenckie.

_ - Wydaje się, że jedno i drugie nie jest łatwą sztuką. Dlatego jestem ostatnią osobą, która by komukolwiek proponowała stanowisko marszałka Sejmu. Ono jest póki co zajęte _ - mówił szef rządu.

Według czwartkowej _ Gazety Wyborczej _premier zaproponował funkcję marszałka Sejmu Schetynie. _ Gazeta _ podała, że wtedy Schetyna _ nie palił się _ do tej funkcji, ale teraz poważnie rozważa ofertę.

Schetyna pytany, czy dostał od premiera taką propozycję, odparł: _ Rozmawialiśmy kiedyś dawno, dawno temu. Natomiast dzisiaj jestem szefem największego klubu parlamentarnego i jesteśmy przed decyzją w prawyborach, kto będzie kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich _.

Dopytywany, czy nie wyklucza objęcia stanowiska marszałka Sejmu odpowiedział, że zawsze jest optymistą, także w polityce, i zawsze woli mówić _ tak _, niż _ nie _. _ - Natomiast wiele rzeczy musi się zdarzyć i one się będą działy w sobotę, jeśli chodzi o prawybory, a także o wybory prezydenckie jesienią _ - mówił polityk. Podkreślił, że to dopiero początek _ całego scenariusza zdarzeń _.

Schetyna uważa, że gdyby okazało się, że Komorowski wygra prawybory i zostanie kandydatem PO w wyborach, to nie przestanie pełnić funkcji marszałka Sejmu. _ - Jeśli tak się zdarzy, to kampania będzie w lecie, potem można wziąć urlop. Nie uważam, że rezygnacja z funkcji jest konieczna. Nie sądzę _ - mówił były wicepremier.

Zaznaczył, że w przypadku szefa MSZRadosława Sikorskiego, który konkuruje z Komorowskim o rekomendację PO w wyborach prezydenckich, jest podobnie i również minister może wziąć urlop na czas kampanii. Zastrzegł jednak, że w przypadku Sikorskiego musi to być uzgodnione z premierem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)