Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna: Premier spotkał się z szefem CBA

0
Podziel się:

Decyzja, czy Kamiński pozostanie na stanowisku leży wyłącznie w
gestii Tuska.

Schetyna: Premier spotkał się z szefem CBA
(PAP/Tomasz Gzell)

PremierDonald Tusk spotkał się z szefem CBAMariuszem Kamińskim- potwierdził we wtorek rano wicepremier i szef MSWiAGrzegorz Schetyna. Dodał, że decyzja, czy Kamiński pozostanie na stanowisku leży wyłącznie w gestii Tuska.

Schetyna potwierdził na antenie RMF FM, że doszło do spotkania premiera z Kamińskim. Dodał, że nie wie, czy szef CBA zostanie na swoim stanowisku. Zaznaczył, że poniedziałkowa rozmowa była spotkaniem w cztery oczy i o jej przebieg trzeba pytać uczestników: "Decyzje odnośnie szefa CBA i przyszłości CBA są w wyłącznej gestii premiera" - podkreślił Schetyna.

W poniedziałek w programie TVN24 "Kropka nad i" Tusk pytany o przyszłość Kamińskiego jako szefa CBA odpowiedział, że ma "wyraźne powody mieć ograniczone zaufanie do pana Kamińskiego, ale nie ma powodu wyrzucić go z tego stanowiska".

Premier dodał też, że nie jest wstrząśnięty raportem z kontroli ABW w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Powiedział, że ma potwierdzenie dość powszechnego wyobrażenia, że "ludzie nie do końca obliczalni zajmowali się tak ważnymi sprawami, jak bezpieczeństwo państwa i obywateli". Jak ocenił, raporty o służbach "nie są raportami o zbrodniach", a raczej "o niechlujności i nadgorliwości urzędników".

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)