Notowania

sdpl
03.09.2008 16:51

SdPl wybiera przewodniczącego

Działacze partii głosują korespondencyjnie. Wyniki będą znane 22 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

W SdPl rozpoczęły się wybory nowego przewodniczącego partii. Wyniki wyborów, w których przyszły lider zostanie wyłoniony w drodze głosowania korespondencyjnego, mają być znane 22 września.

O funkcję nowego szefa Socjaldemokracji ubiegają się trzy osoby: jej obecny sekretarz generalny Wojciech Filemonowicz, członek zarządu SdPl posełBartosz Arłukowiczoraz była posłanka tej partii Sylwia Pusz (na zdjęciu).

W sierpniu rezygnację z funkcji przewodniczącego SdPl złożył jej twórca -Marek Borowski. Do czasu wyłonienia nowego szefa jego obowiązki pełni Bartosz Dominiak.

* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

W środę do wszystkich członków Socjaldemokracji, których - jak powiedział rzecznik tej partii Arkadiusz Kasznia - jest ponad 3900, wysłane zostaną listy zawierające kartę do głosowania. Następnie członkowie SdPl będą mieli czas do 16 września na ich odesłanie na adres jednej z warszawskich kancelarii notarialnych.

Aby któryś z trójki kandydatów mógł zostać nowym przewodniczącym SdPl musi zdobyć więcej niż 50 procent głosów. Gdyby tak się nie stało, konieczne będzie zwołanie kongresu partii, który dokona ostatecznego wyboru. Wówczas do tak zorganizowanej drugiej tury, przeszłoby dwóch kandydatów z najwyższym wynikiem.

Według Dominiaka, kongres - gdyby był potrzebny - odbyłby się prawdopodobnie w listopadzie.

Tagi: sdpl, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz