Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet
02.11.2007 06:32

Sejm dał na na Świątynię. Kościół nic nie dostał

40 milionów złotych, przeznaczonych w tegorocznym budżecie na Świątynię Opatrzności Bożej, zasili liczne przedsięwzięcia kulturalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

40 milionów złotych, przeznaczonych w tegorocznym budżecie na Świątynię Opatrzności Bożej, zasili liczne przedsięwzięcia kulturalne, między innymi budowę filharmonii w Białymstoku.

"Dziennik" przypomina, że parlamentarzyści od dwóch lat przeznaczają środki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jednak ani złotówka z tej puli nie trafiła na budowę.

ZOBACZ TAKŻE: Kasa z ZUS na Świątynię Opatrzności Bożej
Fundacja wznosząca świątynię nie może otrzymać pieniędzy, bo nie ma zapisanej w statucie działalności kulturalnej. Z tych powodów strona kościelna nie wystąpiła o przyznane już środki do ministerstwa kultury, które nimi dysponuje.

Nie oznacza to jednak, że pieniądze zostały w rezerwie budżetowej. Jak wyjaśnia "Dziennikowi" dyrektor departamentu ekonomicznego w resorcie kultury, zapis przyznający dotacje został tak skonstruowany, że ministerstwo może wykorzystać te pieniądze na inne cele. W ubiegłym roku zakupiło za nie między innymi zbiory Zbigniewa Herberta.

Tagi: budżet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz