Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyrok
24.01.2008 13:53

Siemiątkowski uniewinniony i skazany

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyroki w sprawach przeciw byłemu szefowi Agencji Wywiadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok uniewinniającyZbigniewa Siemiątkowskiegood zarzutu przecieku tajnych informacji. Jednocześnie sąd w apelacji utrzymał wyrok skazujący byłego szefa Agencji Wywiadu za przechowywanie w domu tajnych dokumentów UOP.

Czwartkowa rozprawa apelacyjna była tajna. Współoskarżona w procesie, który toczył się do sierpnia 2007 przed płockim sądem, Renata K. również została prawomocnie uniewinniona w sprawie przecieku.

Od sierpniowego wyroku wobec Siemiątkowskiego odwołały się obie strony - zarówno prokuratura jak i obrona, od uniewinniającego wyroku wobec Renaty K. odwołała się tylko prokuratura.

Były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski był oskarżony o przeciek tajnych informacji do mazowieckiej działaczki SLD Renaty K. oraz o przechowywanie tajnych dokumentów.

Sąd w Płocku w sierpniu 2007 r. uniewinnił go od zarzutu ujawnienia tajemnicy państwowej, ale skazał za przechowywanie w domu tajnych dokumentów byłego Urzędu Ochrony Państwa na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5 tys. zł grzywny oraz dwuletni zakaz pełnienia funkcji związanych z dostępem do tajemnic państwowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wyrok, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz