Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Siemiątkowski uniewinniony i skazany

0
Podziel się

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyroki w sprawach przeciw byłemu szefowi Agencji Wywiadu.

Siemiątkowski uniewinniony i skazany
(PAP/Radosław Pietruszka)
bEhzTFsl

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok uniewinniającyZbigniewa Siemiątkowskiegood zarzutu przecieku tajnych informacji. Jednocześnie sąd w apelacji utrzymał wyrok skazujący byłego szefa Agencji Wywiadu za przechowywanie w domu tajnych dokumentów UOP.

Czwartkowa rozprawa apelacyjna była tajna. Współoskarżona w procesie, który toczył się do sierpnia 2007 przed płockim sądem, Renata K. również została prawomocnie uniewinniona w sprawie przecieku.

Od sierpniowego wyroku wobec Siemiątkowskiego odwołały się obie strony - zarówno prokuratura jak i obrona, od uniewinniającego wyroku wobec Renaty K. odwołała się tylko prokuratura.

bEhzTFsn

Były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski był oskarżony o przeciek tajnych informacji do mazowieckiej działaczki SLD Renaty K. oraz o przechowywanie tajnych dokumentów.

Sąd w Płocku w sierpniu 2007 r. uniewinnił go od zarzutu ujawnienia tajemnicy państwowej, ale skazał za przechowywanie w domu tajnych dokumentów byłego Urzędu Ochrony Państwa na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5 tys. zł grzywny oraz dwuletni zakaz pełnienia funkcji związanych z dostępem do tajemnic państwowych.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhzTFsO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)