Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Sierotki" wylosowały, debatę rozpocznie Sikorski

0
Podziel się:

Na debacie nie pojawi się premier Tusk, bo nie chce peszyć kandydatów.

"Sierotki" wylosowały, debatę rozpocznie Sikorski
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*W niedzielnej debacie prawyborczej PO jako pierwszy zabierze głosRadosław Sikorski, zakończy jąBronisław Komorowski. Losowanie kolejności wystąpień przeprowadzili w Sejmie moderatorzy debaty -Joanna MuchaiSławomir Nowak. *

Sikorskiego podczas losowania reprezentowałJarosław Gowin, a Komorowskiego -Andrzej Halicki.

Wylosowano też miejsca, na których zasiądą _ kandydaci na kandydatów _ - patrząc od strony widowni Sikorski usiądzie po lewej stronie Komorowskiego. _ - W tym momencie z panem posłem Halickim powinniśmy zmienić preferencje _ - żartował Gowin.

Debata odbędzie się w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ma potrwać nieco ponad 50 minut, obaj kandydaci będą mieli tyle samo czasu na wypowiedzi: najpierw po pięć minut na słowo wstępne (zacznie Sikorski), potem siedem pytań do kandydatów (będą odpowiadać na zmianę, limit czasu na odpowiedź - dwie minuty).

[

Poncyliusz: W prawyborach chodzi o puszenie ogona ]( http://news.money.pl/artykul/poncyliusz;w;prawyborach;chodzi;o;puszenie;ogona,180,0,599988.html )

Później Komorowski i Sikorski będą mieli po 3 minuty na swoją wypowiedź końcową. Jeśli któryś z kandydatów w trakcie serii pytań przekroczy 2-minutowy limit, skrócony zostanie czas przeznaczony na jego końcowe wystąpienie.

Nowak poinformował, że do tej pory przez stronę internetową Platformy spłynęło około 1300 pytań do kandydatów. Na debatę akredytowało się ponad 100 dziennikarzy. Debata odbędzie się bez udziału publiczności.

PremierDonald Tuskbył z kolei pytany, dlaczego nie będzie obecny podczas niedzielnej debaty. _ - Nie chcę peszyć i krępować kandydatów _ - żartował Tusk.

Jak podkreślił, założenie było takie, że debata jest _ przede wszystkim dla tych, którzy będą ją oglądali, słuchali czy o niej czytali _. Tusk mówił, że debata odbędzie się jedynie z udziałem mediów, bez publiczności, _ by nie było wrażenia, że to jest widowisko, by to było możliwie gruntowne przepytanie obu kandydatów _.

Premier dodał, że gdyby był jedynym, poza dziennikarzami, obserwatorem debaty _ dziwnie by wyglądał _. _ Uznaliśmy, że skoncentrujemy cały wysiłek na tym, aby to była debata przed najszerszą publicznością, którą organizują media _ - powiedział Tusk.

Prawybory, które mają wyłonić kandydata PO na prezydenta, są na finiszu. Zakończyło się już głosowanie korespondencyjne; od piątku ruszyło głosowanie przez internet. W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy 27 marca.

Według marcowego sondażu CBOS 45 proc. Polaków uważa, żekandydatem PO w wyborach prezydenckich powinien być marszałek Sejmu Bronisław Komorowski; 28 proc. woli szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)