Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Nord Stream wyrazem dobrej woli

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych cieszy się z niemieckich ustępstw w budowie gazociągu.

Sikorski: Nord Stream wyrazem dobrej woli
(PAP/Artur Reszko)

Minister spraw zagranicznych uważa, że ustępstwa przy budowie Gazociągu Północnego świadczą o dobrych stosunkach Polski z jej sąsiadami.

Kwaśniewski: Zgoda Szwecji oznacza budowę Nord Stream.
Sikorski spotkał się w Szczecinie m.in. z prezesem Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście Jarosławem Sieregiejem. Po spotkaniu powiedział: _ - To kolejna sprawa w stosunkach polsko-niemieckich, którą udało się posunąć w kierunku realizacji naszych interesów dzięki dobrym stosunkom polsko-niemieckim _.

Dodał, że cieszy się, że _ Polacy to widzą i w sondażach i opinii publicznej wreszcie jest jasne, że nie można daleko zajechać straszeniem Polaków sąsiadami _.

Podkreślił, że wsółpraca transagraniczna po obu stronach granicy to _ jest przyszłość, a nie straszenie się nawzajem _.

Minister zaznaczył, że strona polska _ nie jest - mówiąc językiem dyplomacji - zachwycona niemiecko-rosyjską inwestycją . Podkreślił jednak, że dzięki interwencjom premiera Donalda Tuska i jego samego jest propozycja firmy Nord Stream mówiąca o tym, że wszystko to, co dziś wpływa do Świnoujścia, nadal będzie wpływało _.

Dodał, że w rozmowach obu stron są jeszcze do ustalenia kwestie techniczne, a szczegóły, które przekazal mu prezes portów, będą mu w ich prowadzeniu bardzo pomocne.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)