Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
05.10.2009 07:26

SLD chce Cimoszewicza, ale nie centrolewicy

Były premier jest pierwszy na liście potencjalnych kandydatów lewicy w wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sojusz Lewicy Demokratycznej chciałby namówićWłodzimierza Cimoszewiczana start w wyborach prezydenckich, ale bez powrotu do idei budowania szerokiego porozumienia na lewicy.

Jak mówi w rozmowie z _ Dziennikiem Gazetą Prawna _ jeden z polityków Sojuszu - to, kogo wystawi SLD w wyborach, zależy w głównej mierze od tego, co odpowie były premier. Nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do spotkania Cimoszewicza z szefem SLDGrzegorzem Napieralskim. Sojusz nie ma jednak złudzeń, że to od woli Cimoszewicza zależeć będzie, czy w ogóle dojdzie do takiej rozmowy.

Zdaniem gazety, kluczowa może być dyskusja sprzed wyborów do europarlamentu - o powrocie do koncepcji centrolewicowej. To właśnie idea szerokiego porozumienia na lewicy może zdecydować, czy były premier zgodzi się kandydować w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego - podkreśla _ Dziennik Gazeta Prawna _. Cimoszewicz wydaje się być zwolennikiem koncepcji jednoczenia partii lewicowych, ale SLD skłania się do występowania solo na tej stronie sceny politycznej.

Tagi: wybory prezydenckie 2010, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz