Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
17.01.2010 16:24

SLD i UP razem pójdą do wyborów

Jerzy Szmajdziński będzie wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy będą współpracować w kampanii samorządowej i prezydenckiej.Jerzy Szmajdzińskibędzie wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta. Porozumienie w tej sprawie zawarli liderzy SLD i UP.

_ - Dzisiaj rozpoczyna się proces budowania porozumienia społecznego, które będzie naszym głównym orężem w kampanii prezydenckiej, w kampanii samorządowej (w 2010 roku) i parlamentarnej w 2011 roku _ - powiedział Szmajdziński.

Szef Unii Pracy Waldemar Witkowski oraz związany z UP eurodeputowany Adam Gierek wejdą w skład komitetu honorowego, wspierającego kandydaturę Szmajdzińskiego. Kandydat SLD na prezydenta przypomniał, że na czele komitetu honorowego stanie były prezydentAleksander Kwaśniewski.

Szmajdziński oraz lider SLDGrzegorz Napieralskizapowiedzieli, że do porozumienia popierającego między Sojuszem a UP dołączą wkrótce inne ugrupowania i środowiska, m.in. związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Jakie dokładnie - ma być wiadomo najdalej na przełomie stycznia i lutego. Szmajdziński przekonywał, że jego kandydaturze będzie towarzyszyło _ porozumienie społeczne wielu organizacji _.
* ZOBACZ TAKŻE:*

Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz