Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samorządy
21.08.2006 15:22

SLD, SdPl, UP i Partia Demokratów - razem w samorządach

3 września SLD, SdPl, UP i Partia Demokratyczna - demokraci.pl podpiszą porozumienie o wspólnym starcie w najbliższych wyborach samorządowych - poinformował szef Sojuszu Wojciech Olejniczak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*3 września SLD, SdPl, UP i Partia Demokratyczna - demokraci.pl podpiszą porozumienie o wspólnym starcie w najbliższych wyborach samorządowych - poinformował szef Sojuszu Wojciech Olejniczak. *

Wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy ma być Marek Borowski. Według rzecznika SdPl Arkadiusza Kaszni, Borowski podtrzymuje decyzję o starcie w wyborach w stolicy pod warunkiem uzyskania poparcia koalicji centrolewicowej.

Jak powiedział Wojciech Olejniczak, do końca tego tygodnia mają zebrać się rady krajowe: SLD, SdPl, UP i Demokratów, które zatwierdzą decyzję o wspólnym starcie w wyborach.

Wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy ma być Marek Borowski. Szef SLD poinformował także, że na mocy porozumienia ma powstać "koalicyjny komitet wyborczy", który utworzy wspólne listy wyborcze i wystawi wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Komitet ma również powołać zespół, który przygotuje wspólną kampanię wyborczą. Z ramienia SLD w jego skład ma wejść sekretarz generalny partii Grzegorz Napieralski.

Według Olejniczaka, SLD ma "bardzo wiele" pomysłów ma kampanię samorządową. "Jest wiele pomysłów na kampanię samorządową, związaną z kandydowaniem poszczególnych burmistrzów, czy prezydentów, radnych". Jak dodał szef Sojuszu, wiele "nietuzinkowych, na tle tego, co prezentują inni kandydaci" pomysłów ma także Marek Borowski.

Wspólnymi kandydatami na prezydentów miast - zdaniem szefa SLD - mają być także m.in. Jacek Piechota w Szczecinie, Jacek Majchrowski w Krakowie, Krzysztof Makowski w Łodzi i Izabela Sierakowska w Lublinie.

Tagi: samorządy, wybory, borowski, sld, sdpl, up, partia demokratyczna, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz