Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SLD traci kolejnego sojusznika

1
Podziel się:

Kierownictwo Stowarzyszenia Ordynacka podjęło decyzję o zerwaniu współpracy z SLD.

SLD traci kolejnego sojusznika
(PAP/Andrzej Wiktor)

Kierownictwo Stowarzyszenia Ordynacka podjęło decyzję o zerwaniu współpracy z SLD. Ordynackiej nie podoba się rozwód z Partią Demokratyczną i ostry skręt w lewo, który zapowiedział Olejniczak.

- _ Rada naczelna stowarzyszenia krytycznie oceniła możliwość efektywnej współpracy z Sojuszem _ - czytamy w komunikacie po posiedzeniu rady stowarzyszenia.

Włodzimierz Czarzasty(na zdjęciu), szef Stowarzyszenia, powiedział _ Rzeczpospolitej _, że decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie.

- _ Rada naczelna nie rozumie zerwania koalicji LiD i nie spodobał jej się ostry zwrot SLD na lewo, dlatego postanowiono zawiesić współpracę _ - tłumaczy Czarzasty, który jest członkiem Sojuszu, a w partii dał się poznać jako żarliwy orędownik zerwania współpracy z demokratami.

Na pytanie, czy nie starał się przekonać kolegów z Ordynackiej do nowego kursu Sojuszu, odpowiada, że Stowarzyszenie rządzi się swoimi prawami.

ZOBACZ TAKŻE:

Partia Wojciecha Olejniczaka straciła więc kolejnego sojusznika na scenie politycznej, za to może mieć nowego konkurenta. Marek Balicki i Andrzej Celiński z SdPl poszli śladem konserwatystów i postanowili uruchomić portal w Internecie, na którym będą się wypowiadać ludzie o centrolewicowych poglądach - czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

Według dziennika, obaj politycy SdPl chcą przyciągnąć do tej inicjatywy między innymi Włodzimierza Cimoszewicza z SLD. Marek Balicki nie kryje, że w przyszłości ta inicjatywa powinna się przekształcić w nowy byt polityczny na lewicy.

- _ Docelowo powinny zniknąć ze sceny SdPl i PD, a w to miejsce mogłaby powstać nowa, centrolewicowa formacja. Liczymy na to, że dzięki Internetowi przyciągniemy do naszego projektu tysiące nowych ludzi _ - uważa Balicki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
antyPIS
2 lata temu
Kocioł w szeregach Lewicy rozpoczął gotowanie brudnej bielizny już po zakończeniu prezydentury Kwasniewskiego. Bedzie długo parował