Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD: Ustawa medialna to bubel

0
Podziel się:

Lider SLD nie zmienił zdania. Jego partia poprze weto prezydenta w sprawie ustawy medialnej.

SLD: Ustawa medialna to bubel
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEErQeEl

*Lider Sojuszu Lewicy DemokratycznejGrzegorz Napieralskipowtórzył, że SLD poprze w głosowaniu w Sejmie weto prezydenta w sprawie ustawy medialnej. *

W połowie maja prezydentLech Kaczyńskizawetował przygotowaną przez PO nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowela m.in. zmienia zasady wyboru członków KRRiT, rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych.

Do odrzucenia weta w Sejmie potrzeba większości trzech piątych głosów. Ponieważ koalicja PO-PSL takiej większości nie ma, potrzebuje poparcia klubu Lewicy. Tymczasem do tej pory politycy Lewicy twierdzili, że nowelizacja jest na tyle zła, że należy utrzymać weto prezydenta, zgłoszone do niej.

bEErQeEn

Według SLD, aby media publiczne mogły wypełniać swoją rolę, muszą mieć stabilne finansowanie i jednocześnie być rozliczane z każdej złotówki. Tymczasem ustawa przygotowana przez posełIwonę Śledzińską-Katarasińską jest - jego zdaniem - złą ustawą, bublem prawnym. _ - Wprowadza niebezpieczne uzależnienie mediów od rządu i pokazuje, jakie są intencje jej pomysłodawców. Chodzi o opanowanie mediów i zastąpienie PiS, LPR i Samoobrony swoimi ludźmi _ - mówił Napieralski.

Wezwał marszałka SejmuBronisława Komorowskiego, aby ten zaapelował do swoich partyjnych kolegów o podjęcie _ poważnych rozmów w sprawie mediów _ z SLD. Napieralski przypomniał, że są już gotowe dwie ustawy autorstwa Sojuszu dotyczące odwoływania członków KRRiT i rad nadzorczych mediów publicznych oraz licencji programowej i abonamentu.

_ Wystarczy, żeby doprowadzić do ich przyjęcia, w wówczas sama PO być może zechce poprzeć prezydenckie weto i odesłać ustawę Katarasińskiej tam, gdzie powinna się znaleźć, tzn. na śmietnik _ - mówił Napieralski. Lider SLD uważa również, że Śledzińska- Katarasińska nie powinna dalej pracować nad prawem medialnym.

bEErQeEt

Napieralski zaapelował również do polityków PSL, aby w sprawie mediów publicznych nie chowali się za plecami PO i jednoznacznie się określili. Zachowanie PSL jest - jak przyznał Napieralski - tym bardziej dziwne, że ludowcy zawsze mocno popierali media publiczne.

bEErQeEO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)