Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śniadek
12.08.2009 08:08

Śniadek: Rząd nie rozmawia. Są powody do niepokoju

Szef Solidarności twierdzi, że nie jest przeciw prywatyzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

- _ Solidarność _ _ nie sprzeciwia się prywatyzacji firm, w których udziały ma skarb państwa _- zapewnia Janusz Śniadek przewodniczący NSZZ _ Solidarność'. _

Szef związku powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że sprzedawanie udziałów w takich przedsiębiorstwach, jak KGHM, musi być poprzedzone dialogiem społecznym. -_ Tego dialogu brakuje a prowadzenie go - j ak przypomniał Śniadek - jest obowiązkiem konstytucyjnym każdej ekipy rządzącej. _

POSŁUCHAJ SZEFA 'S":


Przewodniczący_ NSZZ _Solidarność potwierdził, że ostatnie decyzje rządu w sprawie prywatyzacji spółek skarbu państwa budzą poważne obawy wśród związkowców. Janusz Śniadek nie wykluczył, że w kraju mogą nastąpić kolejne protesty niezadowolonych pracowników.

POSŁUCHAJ SZEFA 'S":


Na wczorajszym posiedzeniu rządu zdecydowano, że w przyszłym roku zostanie sprzedanych 10 procent akcji KGHM-u. Rząd uznał również, że jeszcze w tym roku pozbędzie się części udziałów w spółkach energetycznych Tauron i PGE oraz w Lotosie.
_ _

_ Solidarność _ - w odpowiedzi na te deklaracje - zorganizowała wspólnie z innymi związkami w KGHMdwugodzinny strajk ostrzegawczy.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: śniadek, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz