Notowania

afera hazardowa
12.02.2010 06:30

Sobiesiak otworzył się przed śledczymi

Posłowie: To co mówił biznesmen jest hitem. Jeszcze dziś poznamy zeznania zza zamkniętych drzwi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

- _ To może być hit _- mówią posłowie o zeznaniach Ryszarda Sobiesiaka na zamkniętym posiedzeniu komisji. Przewodniczący komisji obiecał, że stenogramy z przesłuchania będą dostępne jak najszybciej, nawet dzisiaj. * *Dziś też przed śledczymi stawi się były szef klubu PiSPrzemysław Gosiewski.

Ryszard Sobiesiak miał zeznać, że już po wybuchu afery hazardowej spotkał się z Drzewieckim na Florydzie. Ten z kolei mówił przed komisją, że ostatni raz widział się z nim 22 września w Warszawie.

Poseł POSławomir Neumannmówił, że Sobiesiak wreszcie otworzył się przed nimi.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NEUMANNA:

Neumann mówi, że Ryszard Sobiesiak przyznał, że spotkał się zeZbigniewem Chlebowskimna cmentarzu. Powiedział też ze rozmawiał zGrzegorzem Schetynąna lotnisku - o klubie Śląsk Wrocław. Poseł PO dodaje, że zaskoczyło go to co mówił o sobie jako człowieku branży hazardowej. _ - Na pewno nie można mówić o nim jako o królu hazardu w Polsce - _ mówi Neumann.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NEUMANNA:

Poseł PiSZbigniew Wassermannmówi, że biznesmen nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące stenogramów dostarczonych przez CBA, a samo przesłuchanie było dość komiczne. - _ Sobiesiak dużo mówił o piłce nożnej, trochę mówił o świecie hazardowym, ale w tych istotnych momentach jest powstrzymywany przez pełnomocnik _a - relacjonuje poseł PiS.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA WASSERMANNA:

_ - Bardzo trudno otrzymać odpowiedź na konkretne pytanie osadzone w dokumencie, podparte nazwiskiem, datą. Wtedy Sobiesiak ucieka w niepamięć, w bok - _mówi Wassermann.

*POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA WASSERMANNA: *


Poseł POJarosław Urbaniak, stwierdzi, że Sobiesiak na pytania posłów odpowiada niezwykle barwnie. _ - Dla Pana Sobiesiaka czas jest bardzo elastyczny, jeżeli chodzi o określenie czasu znajomości z Grzegorzem Schetyną - _ mówi Urbaniak.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA URBANIAKA:

Przewodniczący komisji obiecuje, że stenogramy z przesłuchania Ryszarda Sobiesiaka będą dostępne jak najszybciej - jeśli to będzie możliwe nawet dziś. Tymczasem posłowie PiS chcą odwołania Mirosława Sekuły z funkcji przewodniczącego. Przygotują wniosek o jego usunięcie. Partia zarzuca Sekule m.in. zbytnią uległość wobec Sobiesiaka i dezorganizowanie prac komisji.

W pierwszej części przesłuchania przedsiębiorca odniósł się do medialnych zarzutów pod jego adresem. Mówił między innymi, że nie ma afery hazardowej, a cała sytuacja została wykreowana przez CBA. Sobiesiak zarzuciłMariuszowi Kamińskiemu, że podległa mu służba manipulowała faktami i uwikłała go w aferę.

[

O aferze hazardowej czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/tagi/tag,afera;hazardowa,76705,1.html )Po wygłoszeniu oświadczenia złożył wniosek o utajnienie przesłuchania.

Komisja odrzuciła ten wniosek, ale świadek konsekwentnie odmawiał składania wyjaśnień. Na pytania posłów odpowiadał: _ tak _ lub _ nie _, lub wymijająco: _ nie wiem _, _ nie pamiętam _.

Po burzliwej naradzie posłowie zdecydowali o przesłuchaniu biznesmena za zamkniętymi drzwiami.

Po Sobiesiaku był Arabski

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski powiedział przed sejmową komisją hazardową, że w procesie prac nad nowelizacją ustawy hazardowej nie brał udziału. Arabski przyznał, że wiedział o tym, że prace nad nowelizacją się toczą.Potwierdził również, że minister Jacek Cichocki konsultował się z nim w trakcie przygotowywania kalendarium spotkań premiera i że informował Cichockiego o tym kto uczestniczył w spotkaniu 19 sierpnia ubiegłego roku.

Dziś na komisji hazardowej stawi się były szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

Kamiński i Cichocki wrócą jeszcze przed komisję

Posłowie zdecydowali, że jeszcze raz, na zamkniętym posiedzeniu przesłucha byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i sekretarza kolegium ds. służb specjalnych Jacka Cichockiego.

Obaj w czasie zeznań przed komisją w różnili się w relacji ze spotkania z 14 sierpnia 2009 r., na którym premierDonald Tuskdowiedział się od ówczesnego szefa CBA o rozmowach polityków PO z biznesmenami branży hazardowej.

Kolejny wniosek dotyczy zwrócenia się do prokuratora generalnego z pytaniem, czy były minister sportuMirosław Drzewieckimiał założony podsłuch i czy była na to zgoda sądu.

O hazardzie w Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę.ki.
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.
Tagi: afera hazardowa, zbigniew chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz