Notowania

tvp
07.01.2009 06:00

Sojusz PO z SLD wymiecie PiS z TVP

Chodzi o szybkie pozbawienie ludzi PiS, LPR i Samoobrony władzy w mediach publicznych

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

PO i SLD chcą jak najszybciej pozbawić ludzi PiS, LPR i Samoobrony władzy w mediach publicznych

_ Gazeta Wyborcza _ donosi, że oba ugrupowania skupią teraz nad przyspieszeniem prac nad nową ustawą medialną.

Dziennik zwraca jednak uwagę na różnice zdań obu ugrupowań, dotyczące projektu ustawy przygotowanego w Ministerstwie Kultury pod kierunkiem profesora Tadeusza Kowalskiego

Według Sojuszu Lewicy Demokratycznej, propozycje dotyczące finansowania mediów publicznych z wpływów z VAT, płaconego przez spółki medialne oraz prawa stacji komercyjnych do publicznych pieniędzy na produkcję programów misyjnych mogą się okazać sprzeczne z konstytucją.

Lewica proponuje, by zamiast z wpływów z VAT media publiczne utrzymywały się z powszechnej opłaty audiowizualnej. To propozycja Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych - odliczane od podstawy opodatkowania 8 złotych płacone przez każdego dorosłego Polaka.

Według _ Gazety Wyborczej _, Platforma Obywatelska ma dwa-trzy dni na analizę uwag SLD. Potem ma powstać zespół roboczy złożony z członków sejmowej komisji kultury, którzy mają wypracować kompromisowy tekst.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lewica proponuje zmiany w ustawie medialnej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lewica;proponuje;zmiany;w;ustawie;medialnej,109,0,413037.html )
* [ Platforma dogaduje się z lewicą ws. ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/platforma;dogaduje;sie;z;lewica;ws;ustawy;medialnej,29,0,412957.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz