Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż: Lepper zmienił się na lepsze, ale to i tak za mało

0
Podziel się:

Coraz więcej osób uważa, że Andrzej Lepper zmienił od wyborów na lepsze. Taką opinię o szefie Samoobrony ma 43 procent Polaków. Nadal jednak dwie trzecie badanych jest przeciwne jego wejściu do rządu, i to w roli wicepremiera.

Coraz więcej osób uważa, że Andrzej Lepper zmienił od wyborów na lepsze - wynika z sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej". Taką opinię o szefie Samoobrony ma 43 procent Polaków.

Nadal jednak dwie trzecie badanych jest przeciwne jego wejściu do rządu, i to w roli wicepremiera. Nawet wśród sympatyków PiS, za koalicją z Wśród sympatyków PiS za koalicją z Samoobroną jest tylko 29 procent ankietowanychSamoobroną jest tylko 29 procent uczestników sondażu.

Dziennik pisze, że w pozytywną ewolucję Leppera wierzą nie tylko zwolennicy jego macierzystej Samoobrony - 57 procent czy sympatycy PiS - 52 procent, ale także, choć w mniejszym stopniu, elektorat opozycyjnych PO i SLD.

O niedostatecznym stopniu ewolucji Leppera świadczy to, że nawet wśród tych, którzy zauważają jego zmianę na lepsze, przeważają przeciwnicy jego wejścia do rządu: 52 procent do 39 procent.

Dziennik dodaje, że spytał badanych także, jaka koalicja ich zdaniem najlepiej rządziłaby Polską. Nadal, po pół roku sporów między PO i PiS, Polacy uważają, że najlepsza byłaby koalicja tych właśnie ugrupowań.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)