Notowania

sondaż
10.09.2008 07:11

Sondaż: Rząd kiepski, Sikorski dobry

Ponad połowa Polaków źle ocenia działania rządu po 300 dniach urzędowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad połowa Polaków źle ocenia działania rządu po 300 dniach urzędowania.

Jak wynika z sondażu GFK Polonia dla Rzeczpospolitej złą notę gabinetowiDonalda Tuskawystawia 51 procent ankietowanych, a dobrą - 38 procent.

Polacy są też sceptycznie nastawieni do realizacji przedwyborczych obietnic przez rząd. 65 procent ankietowanych nie wierzy, że gabinet Donalda Tuska się z nich nie wywiąże, natomiast co trzeci badany jest odmiennego zdania.

Najlepiej ocenianym ministrem rządu jest szef polskiej dyplomacjiRadosław Sikorski. 61 procent badanych uważa, że dobrze wywiązuje się on ze swoich obowiązków.

Na drugim miejscu jest premier, którego komplementuje połowa ankietowanych. Najgorzej ankietowani oceniają minister rozwoju regionalnegoElżbietę Bieńkowską- jej pracę dobrze oceniło 12 procent respondentów.

Zdaniem badanych, gabinet Donalda Tuska najlepiej sobie radzi z polityką zagraniczną. 60 procent naszych rodaków jest zadowolonych z działań rządu w tej dziedzinie.

| Sondaż na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadziła GFK Polonia 9 września na próbie 500 dorosłych Polaków. |
| --- |

* ** ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Koniec wojny prezydenta z premierem? ]( http://news.money.pl/artykul/koniec;wojny;prezydenta;z;premierem,97,0,365921.html )
* [ Co trzeci Polak chce prezydenta Tuska ]( http://news.money.pl/artykul/co;trzeci;polak;chce;prezydenta;tuska,184,0,359608.html )
* [ Tusk i Kaczyński najbardziej godni zaufania ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;i;kaczynski;najbardziej;godni;zaufania,26,0,339226.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
Tagi: sondaż, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz