Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż: Tak źle jeszcze nie było

0
Podziel się:

Liczba osób negatywnie oceniających rząd Tuska jest najwyższa od powstanie gabinetu.

Sondaż: Tak źle jeszcze nie było
(PAP/Radek Pietruszka)

54 proc. Polaków jest niezadowolonych z działalności rządu, ale mimo to 53 proc. dobrze ocenia wypełnianie przez premiera swoich obowiązków - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Spośród 54 proc. ankietowanych, którzy są niezadowoleni z działalności rządu, 4 proc. wyraża umiarkowaną, a 14 proc. - zdecydowanie krytyczną ocenę.

36 proc. badanych pozytywnie wypowiada się o działaniu gabinetu Donalda Tuska. Zdecydowanie dobrze ocenia go tylko 1 proc. badanych. 9 proc. respondentów nie ma sprecyzowanego zdania na ten temat.

Autorzy sondażu zwracają uwagę, że notowania rządu w tym i poprzednim badaniu są najsłabsze od czasu początku jego działalności. W porównaniu z pierwszym miesiącem sprawowania władzy o 29 punktów proc. wzrosła ilość osób negatywnie nastawionych do sposobu, w jaki on funkcjonuje. Od tego czasu o 8 punktów proc. spadła ilość ankietowanych dobrze go oceniających.

53 proc. Polaków dobrze ocenia wypełnianie przez premiera Donalda Tuska swoich obowiązków. 6 proc. badanych jest zdania, że rządzi on zdecydowanie dobrze, a 47 proc. badanych, że raczej dobrze.

37 proc. ankietowanych wyraża przeciwną opinię, z czego zdecydowanie źle o sprawowaniu przez Tuska funkcji premiera mówi 9 proc. respondentów, a raczej źle - 28 proc. 10 proc. wstrzymało się od oceny premiera.

O tym, że prezydentLech Kaczyńskiźle wypełnia swoje obowiązki, jest przekonanych 60 proc. respondentów - przy czym zdecydowanie przekonanych o tym jest 24 proc. badanych. 31 proc. ankietowanych pozytywnie mówi o sprawowaniu przez L. Kaczyńskiego urzędu. Zdecydowanie dobrze ocenia jego działalność 5 proc. Polaków. 9 proc. nie ma zdania na ten temat.

| Sondaż zrealizowano w dniach 4-8 sierpnia na ogólnopolskiej losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. |
| --- |

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)