Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczypiński: Zawisza powinnien odejść

0
Podziel się:

Tomasz Szczypiński, poseł PO, zamierza złożyć wniosek o odwołanie przewodniczącego komisji bankowej Artura Zawiszy. Jego zdaniem Zawisza jest nieobiektywny.

Szczypiński: Zawisza powinnien odejść
(PAP/Tomasz Gzell)
bESIHiSt

Tomasz Szczypiński, poseł PO, zamierza złożyć wniosek o odwołanie przewodniczącego komisji bankowej Artura Zawiszy. Jego zdaniem Zawisza jest nieobiektywny.

Zdaniem posła PO zachodzi konflikt interesów, ze względu na to, że Artur Zawisza jest lobbystą na rzecz SKOK -ów i jednocześnie przewodniczy śledczej komisji bankowej. W ocenie Szczypińskiego przewodniczący prowadząc posiedzenia komisji jest nieobiektywny i bywa agresywny. Poseł chce by komisja podjęła dyskusję na ten temat.

Ponadto Platforma Obywatelska chce, by bankowa komisja śledcza zajęła się najpierw sprawami przekrojowymi, a potem szczegółowymi prywatyzacjami banków. Taki wniosek zgłoszą posłowie PO na posiedzeniu komisji, które rozpocznie się przed południem.

bESIHiSv

Natomiast szef komisji Artur Zawisza jest zdania, że najpierw należy rozpatrzyć sprawy szczegółowe, a potem zająć się tematami przekrojowymi. Do tych ostatnich w opinii posła nie ma potrzeby zgłaszania teraz świadków.

Komisja bankowa ustaliła, że zajmie się funkcjonowaniem nadzoru bankowego, działaniami instytucji, odpowiedzialnych za ochronę konkurencji i praw konsumentów, strategiami prywatyzacyjnymi poszczególnych rządów oraz zaangażowaniem parlamentu w prywatyzację. Rozpatrzy też 14 spraw dotyczących konkretnych banków. Komisja prawdopodobnie rozszerzy katalog spraw którymi się zajmie.

Wiadomo, że na świadków powoła członków fundacji CASE, założonej przez Leszka Balcerowicza i prowadzonej przez jego żonę. Posłowie biorą też pod uwagę powołanie na świadków osób związanych ze spółką córką fundacji - CASE Doradcy, która jest spółką prawa handlowego. Komisja wystąpiła już o okazanie dokumentów do spółki CASE Doradcy. Dzisiaj posłowie zdecydują także czy Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie wezwana przed komisję dopiero po wyborach.

bESIHiSW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)