Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konrad tomaszewski
21.11.2005 09:21

Szef gabinetu ministra z zarzutami

"Gazeta Wyborcza" pisze o Konradzie Tomaszewskim, który mimo ciążących na nim oskarżeń został szefem gabinetu ministra środowiska Jana Szyszki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Gazeta Wyborcza" pisze o Konradzie Tomaszewskim, który mimo ciążących na nim oskarżeń został szefem gabinetu ministra środowiska Jana Szyszki. *

Dziennik przypomina sprawę Matemblewa, znaną aferę za rządów AWS. Ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński ogłosił wtedy, że to jedna z dziewięciu najważniejszych spraw "o charakterze korupcyjnym w Polsce. Konrad Tomaszewski, dyrektor Lasów Państwowych za rządów AWS, był odpowiedzialny za przekazanie bardzo tanio gruntów w dzielnicy Gdańska Matemblewo spółdzielni polityków AWS. Zarzucono mu, że wyrządził skarbowi państwa szkodę w kwocie nie mniejszej niż 833 tysiecy złotych. Gazeta pisze, że wkrótce ma zapaść wyrok w tej sprawie.
Według dziennika to nie jedyna sprawa karna eksperta PiS, skoligaconego z braćmi Kaczyńskimi. Drugi proces byłego dyrektora Lasów rozpoczął się w 2004 r. w Warszawie. Tomaszewski jest oskarżony o fałszowanie dokumentów.
W "Gazecie Wyborczej" czytamy, że w tegorocznej kampanii wyborczej Tomaszewski przygotowywał założenia polityki leśnej PiS i organizował spotkania braci Kaczyńskich z leśnikami. W rozmowie z gazetą Tomaszewski przyznał, że żona jego nieżyjącego od lat wuja jest siostrą matki braci Kaczyńskich. Twierdził , że praktycznie nie utrzymują ze sobą stosunków. Minister Szyszko nie znalazł czasu na rozmowę z "Gazetą". W czwartek odwołał dyrektora Lasów Państwowych Janusza Dawidziuka. Tego samego, który złożył do prokuratury doniesienie na Tomaszewskiego o fałszerstwie dokumentów.

Tagi: konrad tomaszewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz