Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
klich
04.04.2008 15:58

Szef MON dymisjonuje za CASE

Zdaniem Bogdana Klicha bezpośrednio za katastrofę pod Mirosławcem odpowiada pięciu oficerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

*Minister obrony narodowej Bogdan Klich zdymisjonował pięciu żołnierzy, którzy jego zdaniem bezpośrednio odpowiadają za katastrofę samolotu CASA pod Mirosławcem. *

Dowódca 13. Eskadry Lotnictwa Transportowego z Krakowa ppłk Leszek Leśniak stracił stanowisko za _ niewłaściwą organizację szkolenia lotniczego, brak zachowania warunków bezpieczeństwa podczas szkolenia lotniczego oraz błędy w nadzorze nad realizacją zadań w eskadrze, w tym dopuszczenie do lotu niewłaściwie dobranej załogi _.

Kontroler zbliżania oraz precyzyjnego podejścia por. Adam Bonikowski z Mirosławca został odwołany za _ popełnione błędy w czasie sprowadzania samolotu do lądowania _.

Kpt. Andrzej Koniarz - kontroler lotniska - stracił stanowisko za _ dopuszczenie do sytuacji stanowiącej zagrożenie dla bezpiecznej realizacji lotu i brak zdecydowanej reakcji na pogarszające się warunki atmosferyczne; konkretnie za niepodjęcie decyzji o skierowaniu samolotu na inne lotnisko _.

ZOBACZ TAKŻE:

Mjr Jędrzej Wójcicki - komendant Wojskowego Portu Lotniczego w Mirosławcu - został odwołany za _ niewłaściwy nadzór nad działalnością podległych służb, wyszkoleniem i przygotowaniem personelu tych służb oraz nieprawidłowości w działaniu wojskowego portu lotniczego _. Wójcicki - jak powiedział Klich - jest odpowiedzialny za wyznaczenie por. Bonikowskiego do pełnienia funkcji kontrolera lotu _ pomimo świadomości tego, że nie spełnia on wszystkich kryteriów, które są niezbędne _.

Ppłk Marek Sołowianiuk - starszy dyżurny Centrum Operacji Powietrznych, został zwolniony _ z tytułu popełnionych błędów, niedociągnięć w zakresie organizacji pracy zmiany bojowej w czasie pełnienia dyżuru bojowego przez poszczególne osoby funkcyjne zmiany oraz niedociągnięcia w ogólnym nadzorze nad przelotem samolotu _. Sołowianiuk - według ministra - jest odpowiedzialny za nieprzekazanie dalej informacji o pogarszających się warunkach meteorologicznych na lotnisku w Mirosławcu.

Tagi: klich, mon, casa, katastrofa, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz