Notowania

czarnecki
20.05.2009 14:06

Szef PiS o Czarneckim: Imię to nie problem

Polityk będzie startował jako Richard Henry Czarnecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Imię to nie problem _- mówi prezes PiSJarosław Kaczyński. Jak jednak dodał, na miejscu Ryszarda Czarneckiego imię by zmienił.

Czarnecki jest _ jedynką _ PiS w okręgu kujawsko-pomorskim.

Polityk, który urodził się w Londynie, zgodnie z polskim prawem będzie na liście wyborczej występował pod swoimi imionami widniejącymi w oficjalnych dokumentach: Richard Henry Czarnecki.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ "PO zafunduje PiS mały Stalingrad" ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/po;zafunduje;pis;maly;stalingrad,125,0,452477.html )
* [ Nowy spot PO. Lewica: "To manipulacja" ]( http://news.money.pl/artykul/nowy;spot;po;lewica;to;manipulacja,43,0,452395.html )

Jarosław Kaczyński był pytany o tę kwestię w kontekście sprawy _ jedynki _ krakowskiej listy PO Róży Thun, która starała się o możliwość startu pod skróconym nazwiskiem, a nie pod nazwiskiem w pełnym brzmieniu: Róża Maria Graefin von Thun und Hohenstein.

Niektórzy politycy PiS na konferencjach prasowych używają teraz w kampanii jej pełnego nazwiska. Prezes PiS powiedział, że zawsze używa skróconego nazwiska kandydatki PO i nie jest to, jego zdaniem, żaden problem.

_ - Jeżeli jest jakiś problem z Różą Thun (obecnie urlopowaną przedstawicielką Komisji Europejskiej w naszym kraju), to problem jej lojalności i to, czyje interesy będzie reprezentować _ - powiedział.

- Jak dodał, _ nie ukrywa, że zawsze znał Ryszarda Czarneckiego _. _ A znam go dość długo - poznałem go w Londynie w 1989 roku i wiem, że był zawsze działaczem tych grup politycznych, które miały w centrum swojego myślenia naród, odnosił się zawsze z wielkim szacunkiem, pietyzmem do religii, do katolicyzmu, więc tutaj żadnych obaw, jeśli chodzi o lojalność, nie ma _ - podkreślił.

_ - Kto ma jakie imię, no cóż. Ja bym na jego miejscu zmienił, ale to naprawdę nie jest problem _ - żartował Jarosław Kaczyński.

Tagi: czarnecki, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz