Notowania

prezydent
21.11.2009 08:25

Szmajdziński będzie kandydatem SLD na prezydenta

Taka decyzja ma zostać podjęta 19 grudnia na konwencji SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to politycy lewicy nie mają złudzeń, że 19 grudnia na konwencji SLD właśnie wicemarszałek Sejmu zostanie namaszczony do rywalizacji z Tuskiem i Kaczyńskim. *
Potwierdza to dziennikowi Polska osoba z bliskiego otoczeniaGrzegorza Napieralskiego. _ - Przewodniczący złożył już ofertę kandydowania na prezydentaJerzemu Szmajdzińskiemu- _mówi informator gazety.

Gazeta pisze, że smutek ze strony sprzymierzeńców Napieralskiego jest zrozumiały, bowiem decyzja o wytypowaniu na kandydata na prezydenta wicemarszałka Sejmu to dla przewodniczącego SLD dramatyczne ustępstwo na rzecz twardego elektoratu Sojuszu. Napieralski zwiększa tym szanse na utrzymanie fotela szefa partii, ale jego wizja rewolucyjnej odnowy SLD legnie w gruzach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Szmajdziński chce inspiracji Kwaśniewskim ]( http://news.money.pl/artykul/szmajdzinski;chce;inspiracji;kwasniewskim,95,0,555359.html )
* [ SLD szykuje sie już do wyborów samorządowych ]( http://news.money.pl/artykul/sld;szykuje;sie;juz;do;wyborow;samorzadowych,244,0,494836.html )
* [ Sprzeczne wyniki sondaży. PO w dół, czy w górę? ]( http://news.money.pl/artykul/sprzeczne;wyniki;sondazy;po;w;dol;czy;w;gore,207,0,525007.html )

Z informacji, jakie uzyskała gazeta od polityków SLD wynika, że Szmajdziński już pracuje nad swoją wizją prezydentury i ma ją publicznie przedstawić w styczniu.

Tagi: prezydent, szmajdziński, polityka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz