Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
28.11.2009 14:48

Szmajdziński kandydatem SLD na prezydenta?

Partia chce też współpracy z rządem, bo dotychczas była ignorowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wiceprzewodnicząca SLD Jolanta Szymanek-Deresz twierdzi, że kandydatura Jerzego Szmajdzińskiego na prezydenta jest _ bardzo poważna _. *

Szymanek-Dersz podkreśliła, że decyzja o kandydacie SLD na najwyższy urząd w państwie zapadnie 19 grudnia podczas konwencji programowej partii.

Posłanka mówi też o deklarowanej w ubiegłym tygodniu przez przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego współpracy z rządem. Podkreśla, że zasadą demokracji w odróżnieniu od rządów autorytarnych jest uwzględnianie głosów mniejszości. - _ Walczymy o to, żeby rząd wziął pod uwagę nasze postulaty zawarte w projektach ustaw _ - mówi. Dodaje, iż ponad 50 projektów ustaw SLD leży w szufladzie marszałka Sejmu i czeka na wprowadzenie do porządku obrad.

Według posłanki w Polsce panuje _ szczególna sytuacja _ polityczna.

_ - Partia rządząca wywodzi się z prawicy, główną partią opozycyjną jest także partia prawicowa. To nie jest klasyczna scena polityczna w demokracji _ - mówiła posłanka.

Podkreśliła, że jest miejsce dla lewicy na demokratycznej scenie politycznej.

_ - Walczymy o to, by nasze projekty też były uwzględniane. Chcemy, aby porównywać idee, programy, propozycje, a nie walczyć o stanowiska, nazwiska i skupiać się na eliminowaniu przeciwnika _ - podkreślała Szymanek-Deresz.

Tagi: wybory prezydenckie 2010, sld, szmajdziński, kandydat, prezydent, szymanek-deresz, współpraca, rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz