Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szmajdziński powalczy o prezydenturę

0
Podziel się

Jerzy Szmajdziński oficjalnie został przedstawiony jako kandydat SLD wyborach prezydenckich.

Szmajdziński powalczy o prezydenturę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhuSFxN

Jerzy Szmajdziński oficjalnie został przedstawiony jako kandydat SLD wyborach prezydenckich. Taką decyzję podjęli delegaci na Konwencji Programowej partii.

Kandydat SLD na prezydenta wierzy w swój sukces w przyszłorocznych wyborach, jego zdaniem także całe SLD ma szanse na powrót do władzy:

POSŁUCHAJ JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO:


bEhuSFxP

Według Szmajdzińskiego przyszłoroczna kampania prezydencka będzie trudnym starciem. Kandydat SLD apelował do działaczy partii o wsparcie. Ze swojej strony zapewniał, że w jego życiorysie nie ma niczego, czego mógłby się wstydzić:

POSŁUCHAJ JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO:

Honorowym szefem Komitetu Wyborczego Jerzego Szmajdzińskiego będzie były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

"Szmajdziński powinien być kandydatem całej lewicy"

Przed południem w wystąpieniu otwierającym konwencję programową Sojuszu szef partii Grzegorz Napieralski stwierdził, że Polsce jest potrzebny jest prezydent, który nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych oraz stoi na straży Konstytucji, bo nie może być ona martwym prawem.

bEhuSFxV

POSŁUCHAJ JÓZEFA OLEKSEGO:


Natomiast Wojciech Olejniczak przyznaje, że choć to on zyskuje większe poparcie w sondażach, to jedynie Jerzy Szmajdziński mógł uzyskać poparcie partyjnych kolegów:

bEhuSFxW

POSŁUCHAJ WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

Liderem sondaży prezydenckich pozostajeDonald Tusk. W badaniu TNS OBOP z połowy grudnia Szmajdziński uzyskał 10 proc. poparcia.

bEhuSFyq
KOMENTARZE
(0)