Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza denerwuje Rosję. Bo łamie zasady

0
Podziel się

Moskwa nie akceptuje tego, że pominięto ją przy podejmowaniu decyzji o budowie systemu.

Tarcza denerwuje Rosję. Bo łamie zasady
(PAP / EPA)
bDTXqXLV

*- Zainstalowanie elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie Wschodniej to złamanie wszelkich zasad w dziedzinie wspierania bezpieczeństwa - oświadczył dyrektor departamentu współpracy europejskiej ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Władimir Woronkow. *

_ - Zainstalowanie obrony przeciwrakietowej to jawne naruszenie tych zasad i dziedzin wspierania bezpieczeństwa, które od dawna utrwaliły się w świecie. Zainstalowanie nastąpiło na mocy decyzji jednej strony - USA. Ponadto rokowania prowadzono tylko z tymi państwami, w których zamierzano umieścić elementy tarczy, nie pytając o zdanie ani Rosji, ani państw europejskich. Ich zdania nie wzięto pod uwagę _ - powiedział Woronkow, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

_ - Rosji nie odpowiada logika, polegająca na tym, że coś robi się za naszymi plecami. A przy tym zapewnia się nas, że rosyjskie interesy zostaną uwzględnione. Chcemy czegoś innego - dotrzymywania od początku umów z nami w sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą i podejmowania wspólnych decyzji dopiero po uwzględnieniu tego warunku _ - dodał rosyjski dyplomata.

bDTXqXLX

ZOBACZ TAKŻE:

bDTXqXMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)