Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taśmy Beger w prokuraturze

0
Podziel się:

Renata Beger złożyła rano w siedzibie prokuratury okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministrów w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego i Wojciecha Mojzesowicza.

Taśmy Beger w prokuraturze
(Tomasz Gzell / PAP)

Posłanka Samoobronyzarzuca obu ministrom próbę jej skorumpowania.

Zawiadomienie ma związek z wyemitowanymi we wtorek w programie TVN "Teraz my" nagraniami z ukrytej kamery, w których Lipiński i Mojzesowicz rozmawiali z Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

"Zawiadomienie jest złożone przeciwko dwóm osobom - ministrom Mojzesowiczowi i Lipińskiemu. Zawiera chronologię wydarzeń i - powołując
Beger: Miałam nadzieję na postępowanie z urzędusię na odpowiednie artykuły - mówi o tym, w jaki sposób próbowano mnie skorumpować" - powiedziała Beger dziennikarzom po wyjściu z prokuratury.

Jak dodała, ma żal, iż prokuratura nie wszczęła postępowania z urzędu. "Miałam nadzieję, że resztki przyzwoitości zostaną zachowane i zostanie wszczęte postępowanie z urzędu. Niestety, musiałam sama tu przyjść" - zaznaczyła posłanka. Zapowiedziała, że złoży jeszcze do prokuratury pismo uzupełniające, ponieważ nie miała czasu, żeby przygotować dowody.

Przed dwoma dniami Beger tłumaczyła, że zawiadomi prokuraturę, bo musi "zrobić coś, co pokaże społeczeństwu (...) w jaki sposób odbywają się targi w parlamencie".

Rzecznik prokuratury Maciej Kujawski mówił wcześniej, że po wpłynięciu zawiadomienia prokuratura ma 30 dni na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, które kończy się wszczęciem lub odmową wszczęcia formalnego śledztwa.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)