Notowania

rafał grupiński
21.12.2009 11:30

To już cztery lata prezydentury Kaczyńskiego

PiS: Prezydent zasłużył na reelekcję. PO: To polityk bez wizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Jarosław Zielińskiz Komitetu Politycznego PiS ocenił, że prezydentLech Kaczyńskiswoimi działaniami pokazał, że zasługuje na wybór na kolejną kadencję. PO i PSL: To prezydentura bez wizji, _ zaledwie na trzy plus _. *

Zieliński podkreślił w rozmowie, że prezydent przez cztery lata prowadził politykę, którą charakteryzowała troska o rację stanu. _ Tego w bieżącej polityce rządowej często brakuje _ - zaznaczył.

Według posła sukcesem Lecha Kaczyńskiego są jego działania w dziedzinie polityki zagranicznej. W jego ocenie prezydent na arenie międzynarodowej jest powszechnie szanowany. _ Może w Polsce to nie jest tak mocno podkreślane, bo mamy do czynienia z walką polityczną obozu rządowego z prezydentem, ale taka jest rzeczywistość, prawda i na to prezydent w pełni zasługuje _ - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:
Szmajdziński już walczy, dziś decyzja OlechowskiegoZieliński zaznaczył, że prezydent - w przeciwieństwie do rządu - nie kieruje się sondażami, ale _ funkcjonuje w świecie realnej polityki _. _ Podejmuje decyzje niezbędne, dobre, właściwe, a niekonieczne takie, które gdy trwa walka polityczna muszą się podobać _ - ocenił.

Polityk PiS dodał, że Lech Kaczyński może liczyć na to, że jego działania będą w końcu docenione przez media i opinię publiczną. Zieliński uważa, że prezydent ma bardzo duże szanse na reelekcję.

PO: Kaczyński to polityk bez wizji

Brak własnej wizji prezydentury, działanie od przypadku do przypadku, od zrywu do zrywu - tak cztery lata sprawowania władzy przez Lecha Kaczyńskiego oceniaRafał Grupiński. Wiceszef klubu parlamentarnego PO zarzuca prezydentowi m.in. powodowanie _ nieustannych zakłóceń _ we wprowadzaniu reform rządowych i brak twórczej koncepcji prowadzenia polityki zagranicznej, która - w jego ocenie - przybierała jedynie formę _ ideowych oświadczeń _.

_ - Z punktu widzenia sprawności zarządzania państwem, istotnych spraw obywatelskich, a także z punktu widzenia skuteczności polityki międzynarodowej prezydenturę Lecha Kaczyńskiego należy oceniać bardzo krytycznie _ - uważa Grupiński.

Pytany o jasne punkty sprawowania urzędu przez L.Kaczyńskiego, Grupiński mówi: _ Jest mi bardzo przykro, ale nie widzę takiej kwestii, nie widzę ani jednej inicjatywy legislacyjnej przez te cztery lata, która byłaby podjęta przez prezydenta z pożytkiem dla któregokolwiek wycinka spraw polskich. To jest zadziwiające, że z tego instrumentu, w jaki jest wyposażony prezydent, nie korzystano w jego kancelarii _.

Wiceszef klubu Platformy nie przypomina sobie też żadnej inicjatywy międzynarodowej prezydenta, która byłaby wcześniej skonsultowana z rządem i _ dawałaby świadectwo pozytywnego, twórczego sposobu myślenia o wzmacnianiu pozycji Polski na arenie międzynarodowej _.

Żelichowski: To prezydentura przeciętna, poprawna, taka na trójkę z plusem

Przeciętna, poprawna, spełniająca głównie oczekiwania PiS, taka na trójkę z plusem - tak cztery lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego oceniaStanisław Żelichowski. Szef klubu PSL zarzuca prezydentowi m.in. brak skuteczności w polityce zagranicznej oraz małą liczbę inicjatyw, które dbałyby o interes Polski.

_ - Jest to poprawna prezydentura, chociaż żyjemy w czasach, gdzie zwykła poprawność to za mało. Przeciętność nie jest dobra dla Polski, ona może być dobra w krajach dawnej piętnastki UE, które chcemy dogonić. My musimy mieć przywódców lepszych niż inni, żeby sprostać wyzwaniom czasu _ - ocenił Żelichowski w rozmowie z PAP.

_ - W tym stanie rzeczy ja bym ocenił pana prezydent tak na trójkę z plusem, a wolałbym żyć w państwie, gdzie prezydent zasługuje - przyjmując szkolną skalę ocen - na szóstkę _ - powiedział szef klubu PSL.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rafał grupiński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz