Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To wina PO, że Polacy nie chcą płacić abonamentu?

1
Podziel się

Pojawił się nawet pomysł komisji śledczej ds. abonamentu.

To wina PO, że Polacy nie chcą płacić abonamentu?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEirMlIl

Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu doszło do ostrego starcia posłów dociekających przyczyn zapaści finansowej w mediach publicznych.

Wielu posłów opozycji wskazywało, że to działania Platformy Obywatelskiej doprowadziły do dramatycznego spadku wpływów z abonamentu.

Przewodnicząca Iwona Śledzińska Katarasińska odparła, że w sprawie zbadania intencji Platformy Obywatelskiej posłowie mogą się zwrócić o powołanie kolejnej komisji śledczej.

bEirMlIn

Posłowi niezrzeszonemu Andrzejowi Celińskiemu, który zarzucał PO uleganie wpływom lobbystów w trakcie prac nad nowelizacją ustawy medialnej, zagroziła komisją etyki, na co poseł chętnie się zgodził.

Andrzej Celiński w emocjonalnym wystąpieniu nazwał skandalem wypowiedzi Donalda Tuska i innych polityków Platformy, kwestionujące obowiązek płacenia abonamentu.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA CELIŃSKIEGO:

Andrzej Celiński domagał się szybkich działań rządu w sprawie mediów publicznych.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA CELIŃSKIEGO:
Z Andrzejem Celińskim zgodził się poseł Jerzy Wenderlich. Zdecydowanie zaprotestował przeciwko wypowiedziom przewodniczącej Iwony Śledzińskiej Katarasińskiej, która twierdziła, że pieniądze nie mają wpływu na realizację misji mediów publicznych.

bEirMlIt

POSŁUCHAJ JERZEGO WENDERLICHA:

Iwona Śledzińska-Katarasińska oświadczyła, że obecni na posiedzeniu komisji prezesi Polskiego Radia i Telewizji Polskiej _ sprawy finansowe traktują jako znakomite alibi _.

Według posłanki PO, _ nie ma żadnej zbieżności między ilością pieniędzy, a realizacją misji, bo im więcej było środków, tym więcej marnowano _.

POSŁUCHAJ IWONY ŚLEDZIŃSKIEJ KATARASIŃSKIEJ:

Złą sytuację finansową mediów publicznych pogorszyło jeszcze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, zwalniające z płacenia abonamentu kolejne grupy obywateli. Łącznie jest to co najmniej 4,5 miliona osób.

bEirMlIu

ZOBACZ TAKŻE:

bEirMlIO
KOMENTARZE
(1)
gawron
2 lata temu
Polacy nie chca takiej zaklamanej propagandy ogladacniektorzy wylaczyc kazali z sieci kablowych,tzw telewizja winna byc zlikwidowana a nastepnie uruchomiona,z nowymi niezaleznymi redaktorami,i innymi programami,Ostatnio widzialem u sasiada jak ogladal twp info,to mnir zrob ilo sie niedobrze z tych klamstw i wyszlem,