Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Traktat Lizboński - Sejm przerwał obrady

0
Podziel się

Na wniosek klubu LiD marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zarządził posiedzenie Konwentu Seniorów.

Traktat Lizboński - Sejm przerwał obrady
(PAP/Leszek Szymański)
bDAydqOJ

Na wniosek klubu LiD marszałek Sejmu Bronisław Komorowskizarządził w czwartek rano posiedzenie Konwentu Seniorów.

Chodzi o wniosek klubu PiS, który chce godzinnej przerwy w obradach przed II czytaniem projektu ustawy o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Szef klubu PiSPrzemysław Gosiewskitłumaczył, że jego klub potrzebuje przerwy, aby dobrze przygotować się do debaty. - _ Jest to pana święty obowiązek, aby pozwolić klubowi przedyskutować swoje stanowisko _ - mówił Gosiewski do marszałka.

bDAydqOL

Komorowski odparł, że nie może być mowy o żadnym zaskoczeniu, gdyż klub LiD już w środę złożył wniosek o przejście do drugiego czytania projektu ustawy ratyfikacyjnej.

Wniosek o przerwę poparł jednak szef klubu LiDWojciech Olejniczak, mówiąc, że godzinna przerwa przed debatą przyda się wszystkim.

Jeszcze przed głosowaniem wniosku LiD o przejście do II czytania ustawy ratyfikacyjne,Karol Karski(PiS) argumentował, że jego przyjęcie będzie w oczywisty sposób uniemożliwiać rzetelną pracę nad projektem. Przypomniał, że klub PiS zgłosił poprawki do projektu. - _ Cała Polska dyskutuje o tych poprawkach, dlaczego Sejm nie miałby? _ - pytał.

bDAydqOR

Karski zaapelował, aby rzetelnie pracować nad projektem ustawy ratyfikacyjnej, która - jak dodał - jest drugą po konstytucji RP w hierarchii ważności.

bDAydqPm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)