Notowania

Traktat Lizboński - Sejm przerwał obrady

Na wniosek klubu LiD marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zarządził posiedzenie Konwentu Seniorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Na wniosek klubu LiD marszałek Sejmu Bronisław Komorowskizarządził w czwartek rano posiedzenie Konwentu Seniorów.

Chodzi o wniosek klubu PiS, który chce godzinnej przerwy w obradach przed II czytaniem projektu ustawy o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Szef klubu PiSPrzemysław Gosiewskitłumaczył, że jego klub potrzebuje przerwy, aby dobrze przygotować się do debaty. - _ Jest to pana święty obowiązek, aby pozwolić klubowi przedyskutować swoje stanowisko _ - mówił Gosiewski do marszałka.

Komorowski odparł, że nie może być mowy o żadnym zaskoczeniu, gdyż klub LiD już w środę złożył wniosek o przejście do drugiego czytania projektu ustawy ratyfikacyjnej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Polacy popierają Traktat Lizboński ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;popieraja;traktat;lizbonski,200,0,328136.html ) **

Wniosek o przerwę poparł jednak szef klubu LiDWojciech Olejniczak, mówiąc, że godzinna przerwa przed debatą przyda się wszystkim.

Jeszcze przed głosowaniem wniosku LiD o przejście do II czytania ustawy ratyfikacyjne,Karol Karski(PiS) argumentował, że jego przyjęcie będzie w oczywisty sposób uniemożliwiać rzetelną pracę nad projektem. Przypomniał, że klub PiS zgłosił poprawki do projektu. - _ Cała Polska dyskutuje o tych poprawkach, dlaczego Sejm nie miałby? _ - pytał.

Karski zaapelował, aby rzetelnie pracować nad projektem ustawy ratyfikacyjnej, która - jak dodał - jest drugą po konstytucji RP w hierarchii ważności.

Tagi: przemysław edgar gosiewski, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz