Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys ekonomiczny
02.03.2009 18:25

Tusk chce publicznej debaty o kryzysie

Rząd robi wszystko, by Polskę przez kryzys przeprowadzić suchą nogą - mówi premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Donald Tuskjest gotów na publiczną debatę z opozycją na temat rządowych sposobów walki z kryzysem. *

Premier w programie _ Temat Dnia _ w TVP 1 powiedział, że w każdej chwili może przystąpić do takiej debaty z liderem opozycji- prezesem PiSJarosławem Kaczyńskim, bo jest przekonany, że jego rząd robi wszystko co w jego mocy, by Polskę przez kryzys przeprowadzić _ suchą nogą _. Przyznał, że dobrze by było, aby _ większość Polaków też miała to przekonanie _. _ Warto nad tym pracować _- dodał szef rządu.

Donald Tusk odnosząc się do krytyki wyników ostatniego szczytu w Brukseli przez Jarosława Kaczyńskiego, powiedział, że Polska musi udowodnić, że jest w lepszej sytuacji gospodarczej, niż najbardziej zagrożone kraje naszego regionu. Według Donalda Tuska, mówienie o tym, jak zła jest sytuacja całego naszego regionu, doprowadzi do tego, że od nikogo nie uzyskamy już pomocy - na przykład kredytów czy partnerskiej współpracy.

_ - Zadaniem Polski na szczycie było precyzyjne wyjaśnienie, że inna jest sytuacja nad Wisłą, inna na Ukrainie, a inna w państwach bałtyckich _ - uważa premier.

Donald Tusk zapowiedział, że rząd będzie wspierał wszelkie szczegółowe analizy, które pokażą jakie państwa w Unii Europejskiej potrzebują jakiej pomocy. Szef rządu nie ma wątpliwości, że takiej pomocy potrzebuje obecnie każdy kraj członkowski. Jego zdaniem, głównym celem Polski jest to, by formy pomocy przygotowane przez Unię Europejską były jednolite dla wszystkich państw i by nie faworyzowały krajów strefy euro. Bruksela powinna też zadbać o stabilność walutową wszystkich krajów Wspólnoty.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że polska delegacja źle zrobiła, nie popierając podczas szczytu w Brukseli propozycji Węgier, które chciały specjalnego wsparcia dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jego zdaniem, Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysem. Może to- jego zdaniem - doprowadzić do poważnych zmian w Unii. Jarosław Kaczyński powtórzył, że jego partia jest za budową europejskiego supermocarstwa na podstawie państw narodowych.

Tagi: kryzys ekonomiczny, Jarosław Kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz