Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk chce "wielkiej koalicji"

0
Podziel się

Szef PO zapowiedział, że po wyborach zwróci się do liderów PiS, LiD i PSL z propozycją rozmowy o warunkach budowy "wielkiej koalicji".

Tusk chce "wielkiej koalicji"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDmPhaKZ

*Szef PO zapowiedział, że po wyborach zwróci się do liderów PiS, LiD i PSL z propozycją rozmowy o warunkach budowy "wielkiej koalicji". *
"22 października, kiedy poznamy wyniki wyborów zwrócę się do PiS, LiD, a w szczególności do PSL, trzech głównych obok PO ugrupowań, by spotkać się i porozmawiać o warunkach budowy wielkiej koalicji" - powiedział Tusk.

Według niego, porozumienie głównych sił politycznych jest potrzebne, by zrealizować zadania stojące przed Polską w najbliższych latach.

"Zwracam się dziś z apelem, prośbą i pytaniem równocześnie, do wyborców wszystkich partii, do ich członków i do ich liderów: "czy jesteście gotowi do zawarcia koalicji wielkiej szansy natychmiast po wyborach"" - powiedział szef PO.

bDmPhaLb

Tusk uważa, że "marzeń Polaków o prawdziwym cudzie gospodarczym nie spełnimy bez porozumienia sił politycznych".

Jak mówił, w najbliższej kadencji potrzebna jest "wielka zgoda". "To jest kluczowy w historii Polski moment, doczekamy tego naszego cudu gospodarczego, jeśli przez te cztery lata zamiast nieustannej wojny, upokarzania się nawzajem, znajdziemy sposób porozumiewania się na rzecz tego celu" - stwierdził Tusk

ZOBACZ TAKŻE:

bDmPhaLC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)